Detaje që se keni vërejtur! Elvana Gjata mbante veshur rroba meshkujsh (Foto

Këto ditë, Elvana Gjata ka qenë emri më i komentuar i mediave rozë. Lansimi i albumit të saj më të ri, bëri që ajo përsëri të fitojë vëmendjen e simpatinë e dikurshme, shkruan Indeksonline. Derisa prezantoi këngët e saj të ndryshme, pjesë e albumit “3”, ajo mbante veshur një set meshkujsh të disejnuar nga Valdrin […]

Aktori turk, uron me fjalët më të mira bukuroshen shqiptare (Foto)

Aktorja e njohur shqiptare, Almeda Abazi sot ka festuar ditëlindjen e radhës. Me këtë rast, bashkëshorti i saj ka zgjedhur fjalët më të mira për ta uruar atë, shkruan Indeksonline. Tolgahan Sayısman ka uruar atë edhe për shumë vite tjera me fjalë zemre. “Zemra ime e bukur, e pastër, zemra ime e bukur, dashuria ime […]

Limaj: Jemi gjeneratë me fat që jetojmë në kohën e shpalljes se pavarësisë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka thënë se janë situata të rralla dhe me fat gjeneratat që bëhen dëshmitar të një akti të madh të kombit të tyre. Limaj ka thënë se të gjithë qytetarët që patën fat të jetojnë në këtë dekadë të shpalljes se pavarësisë, janë gjeneratë me fat, sepse sipas tij, ka […]

Blerona e uron nënën për ditëlindje, ja sa ngjajnë

Është moderatorja më e komentuar e cila për një kohë shuam të shkurtër arriti që emisionin e saj ta bëjë ndër më të shikuarit, shkruan Kosovarja. Në rrjetet sociale është tejet aktive ku shumë shpesh ndanë momente interesante nga jeta e përditshme me numrin e madh të ndjekësve. Ndërkaq sot për të dhe personin e […]

Ja si ia shpreh Eni dashurinë Gencit përmes kësaj videoje

Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj tashmë e kanë publikuar lidhjen e tyre që dikur mundoheshin ta mbanin të fshehur, shkruan “Kosovarja”.  Çifti edhe pse kanë diference në moshë, atyre nuk iu pengon fare kjo gjë që të duhen e dashurohen, madje edhe më shumë se një çift i cili ka pak vite diference. Eni e […]

Pacolli thotë se vëllai i tij në Qeveri ‘s’ka pas nevojë me fol hiç’ për flamurin

Debati rreth vendosjen së flamurit shtetëror në hyrje të Prishtinës, ka ngjallur shumë reagime. Akuza dhe kundër akuza, ka pasur si nga ana e zyrtarëve qeveritarë, po ashtu edhe të atyre të Komunës së Prishtinës. Madje, në këtë debat ishte përfshirë edhe zëvendëskryeministri, Behgjet Pacolli, i cili kishte kritikuar komunën e Prishtinës për këtë çështje […]

Qeveria miraton buxhetin për 10-vjetorin e Pavarësisë

Ja sa mijë euro janë ndarë për përvjetorin e Pavarësisë   Kryeministri, Ramush Haradinaj, ka thënë se këto mjete do të ndahen në institucionet përkatëse, raporton Zeri.info. “Në rend është shqyrtimi i propozim vendimit për ndarjen e mjeteve për shenimin e 10 vjetorit të pavarësisë. Janë  600 mije euro për shënimin e pavarësisë së Kosovës, […]

Shënimi simbolik i pavarësisë nga Ministria e Ambientit, që lidhet me njohjet e Kosovës

Në vigjilje të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Albena Reshitaj, në emisionin ‘InfoBox’ të RTV Dukagjinit, ka shpalosur një aktivitet që për simbolikë ka njohjen ndërkombëtare të Kosovës. “115 shtetet që njohën Pavarësinë e Kosovës, do të kenë nga një dru halor, të mbjell afër kompleksit memorial, Adem […]

Engel: Kosova duhet ta ketë ushtrinë e saj (Video)

Në Nju Jork u mbajt mbrëmë një diskutim me diplomatë dhe personalitete të tjera mbi 10-vjetorin e Kosovës dhe sfidat që e presin pas dekadës së parë të pavarësisë. Folësit vunë në dukje arritjet e Kosovës gjatë dhjetë viteve të kaluara dhe thanë se një ndër sfidat e rëndësishme është anëtarësimi i vendit në Kombet […]