Kocijancic garanton se me ratifikimin e demarkacionit, kosovaret udhëtojnë pa viza

Strategjia e publikuar nga Bashkimi Evropian në të cilën ka paraqitur perspektivën e shteteve në Ballkani Perëndimor, nuk ka anashkaluar Kosovën aspak në rrugën e saj të integrimeve. Maja Kocijancic zëdhënëse për Politikat e Jashtme të BE-së dhe Politikën e Sigurisë, ka konfirmuar për Indeksonline se institucionet e BE-së, janë në pritje të ratifikimit të […]

Arta Bajrami publikon një fotografi të rrallë të babait të ndjerë

Këngëtarja Arta Bajrami me plot dhimbje ka hapur arkivat. Në to ka gjetur fotografi të realizuara vite më parë e ato të cilat e kanë prekur më së shumti sigurisht se kanë qenë të babait të ndjerë, shkruan lajmi.net I ndjeri Zejnullah Bajrami ishte një rapsod shumë i dashur për publikun ndërsa ka lënë një […]

A u ribashkuan Era me Fatonin, shihen të lumtur në një restorant të Prishtinës

Çifti janë parë duke drekuar në njërin prej restoranteve të Prishtinës. Gjatë takimit, sipas një dëshmitari, ata janë dukur të lumtur Era Istrefi duket se është kthyer në krahët e ish të dashurit të saj, të cilin e kishte edhe menaxher Faton Shoshi. Çifti janë takuar pas pothuajse tre muaj ndarjeje dhe takimi i tyre […]

A e keni ditur sa të bukura i ka dy vajzat Naim Shaci?

Donat Qosja është aktori që me sensin e humorit bëri për vete thuajse të gjithë shikuesit e serialit vendor ‘Kafeneja Jonë’. Aktori ka një karrierë të suksesshme dhe ende është një aktor shumë i kërkuar i teatrit. Donati i ri në moshë por është baba i disa fëmijëve dhe ka një jetë të qëtë familjare, […]

Kaq e bukur u bë nusja e Korabit në festën madhështore të ditëlindjes së djalit

Korab Shaqiri erdhi në skenë si djali i këngëtarit të famshëm Ilir Shaqiri për t’u bërë emër në vete. Ai pas vetes ka shumë fansa dhe shumë prej tyre janë femra të cilave iu pëlqen pamja e Korabit, përcjell ORAinfo. Mirëpo Korabi tanimë është një bashkëshort dhe baba i përkushtuar, që familjen e tij të […]

Gruaja shtatzënë, Besnik Çaka bën një veprim qe do t’i prek të gjithë

Besnik Çaka kohëve të fundit ka qenë shumë i përfolur në shtypin rozë, për shkak se ndërroi statusin e tij nga beqar në i martuar. Jo vetëm kaq, ai shumë shpejt pritet ta fitojë edhe epitetin “baba”, shkruan rtv21. Së fundmi në Instastory, gruaja e tij e ka publikuar një fotografi të bukur të solistit […]

“Metallica” e merr me vete flamurin shqiptar në koncert (Foto)

Mes shqiptarëve dhe grupit më të famshëm të muzikës heavy-metal duket se ka një tërheqje të madhe, edhe pse Metallica nuk ka performuar kurrë në Shqipëri. Nëse kthehemi pas në kohë, një vit më parë grupi i famshëm pozoi me një flamur shqiptar gjatë turit në Britani. Fotoja u kërkua nga një fans shqiptar i […]

Marina Vjollca e quan Getin “bishë” (Foto)

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi aktualisht ndodhen për pushime në shtetin zvicëran. Nga atje, çifti në fjalë kanë bërë paraqitje të ndryshme në rrjetet sociale- shkruan Indeksonline. E fundit që ka publikuar një foto të përbashkët është Marina. “Me bishen time”, ka shkruar ajo krahas fotografisë. /Indeksonline/

Morena Taraku dhe veshja e saj mijëra euro (Foto)

Morena Taraku njihet për luksin që bënë. Këngëtarja e njohur bukur shpesh frekuenton vende të ndryshme të botës, shkruan Indeksonline. Sa herë që ajo pozon kemi rastin të shohim veç rroba firmato. Çanta e krahut që mban Morena në këtë foto kushton hiç më pak se 3,990 euro, derisa patikat e zgjedhura kanë çmimin prej […]

Ardian Bujupi publikon këngën “Primadona” (Video

Ardian Bujupi sapo ka lansuar këngën e tij më të re. Bëhet fjalë për këngën “Primadona”, për të cilën është realizuar edhe videoklipi- shkruan Indeksonline. Kënga është e lehtë dhe ritmike, dhe pritet të pëlqehet nga ana e fansave të Bujupit. Krijimet e tij gjithmonë arrijnë të kthehen në hite! /Indeksonline/