Largohet flamuri kombëtar “Te Rrethi” (Video/Foto)

Këshilli organizativ për shënimin e përvjetorit të dhjetë të pavarësisë së Kosovës, po e largon flamurin kombëtar “Te Rrethi” në Prishtinë për ta vendosur atë të Republikës së Kosovës, transmeton Indeksonline. Vetëm pak orë pasi kryeministri Ramush Haradinaj dha urdhër për vendosjen e flamurit, kompania e kontraktuar e bëri një veprim të tillë duke e […]

Genta shijon relaksin në pishinë, përkundër motit të ftohtë

Genta Ismajli i ka publikuar fotografi në rrjetet sociale, në të cilat ka pozuar në Burgenstock të Zvicrës. Në një mot të ftohtë, këngëtarja fillimisht shfaqet e veshur dhe me kapelë në kokë, ndërsa në përshkrim shkruan: “Disponimi i sotëm: Gucci”. (Foto: Instagram/Genta.Ismajli) Ndërsa në imazhin tjetër të postuar, ajo shfaqet duke u larë në […]

Adelina Berisha lanson klipin “S’ta fal”, duket tërheqëse në videon muzikore

“S’ta fal” titullohet kënga më e re e Adelina Berishës, të cilën e ka shoqëruar me videoklip. Irkenc Hyka e ka bërë muzikën e kësaj kënge, ndërsa tekstin e ka shkruar Petro Xhori. (Foto: Instagram/Adelinna Berisha) Këngëtarja vjen me një interpretim shumë të mirë këngës me miksim dhe masterizim nga JoJo. Për anën vizuale të […]

Ganja ndryshon stilin, kaq të bukur nuk e keni parë asnjëherë

Këngëtarja e njohur Ganja ka bërë ndryshime. Ajo ka ndërruar stilin e flokëve. Ganimete Abazi-Ganja këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në rrjetin social Facebook. Edhe këtë herë ajo punën ia ka besuar Nailes e Nevries në Sallonin Shehollkat. Për më shumë shikoni imazhin e publikuar nga ajo. Përndryshe, Ganja së shpejti […]

Këta janë anëtarët e rinj të Komisionit Shtetëror të Maturës

Komisioni Shtetëror i Maturës (KShM), ka mbajtur sot mbledhjen e parë në përbërje të re, sipas vendimit të ministrit të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, bazuar në Ligjin për Maturën Shtetërore. Ky takim kishte karakter njoftues dhe është biseduar edhe për qasjen e re të Ministrisë së Arsimit në organizimin e Testit të Maturës për vitin […]

Qeveria ndan 600 mijë euro për shënimin e 10-vjetorit të Pavarësisë

Qeveria ka ndarë mjete financiare në vlerë prej 600 mijë euro për shënimin e 10 vjetorit të Pavarësisë. Qeveria po ashtu ka themeluar Këshillin organizativ për manifestimin gjithëpopullor për shënimin e Epopesë së UÇK së. Për këtë Këshill ndahen mjete financiare në vlerë prej 100 mijë euro. Haradinaj tha se kësaj here Epopeja është jubilare […]

Katër shqiptarë mund të ngjiten në skenën e Eurovisionit!

Eugent Bushpepa, ishte i pari shqiptar që mori dritën jeshile nga Festivali i RTSH për të përfaqësuar Shqipërinë në garën më të madhe të muzikës në Europë. Pak javë më vonë, Qipro vendosi një shqiptare si reprezantuesen e tyre. Fjala është për Eleni Foureira e cila do të këndoj “Fuego”. Teksa, pak ditë më parë […]

Shpat Kasapi: Vendi më çuditshëm ku kam firmosur autograf ka qenë…

Gjatë intervistës së tij në Pop Culture këngëtari Shpat Kasapi është shprehur edhe për “çmeduritë” gjatë karrierës së tij. Ai ka zbuluar gjatë edhe vendet më të çuditshme ku ka dhënë autografe në trupin e vajzave: “Kam dhënë autografe në shumë vende të çuditshme, si psh në gjoksin e vajzave apo në këmbët e tyre. […]

“Adhuroj gatimet e mamit”, Elvana “fëlliqet keq” nga detaji i dokumentarit të Top Channel (Foto)

Këngëtarja Elvana Gjata është rikthyer në vendlindje pas një mungese prej më shumë se një viti në skenën shqiptare. Me rastin e 31-vjetorit, ajo organizoi një koncert recital me 100 të ftuar të përzgjedhur, ndërsa në “Top Channel” u shfaq një dokumentar kushtuar jetës së saj personale dhe profesionale. Duke treguar detaje nga jeta e […]

Sara përlot me postimin për 20-vjetorin e Top Albania Radio: 20 vjet më parë…

Trashëgimtaria e Top Channel Sara Hoxha ka prekur me postimin e saj më të fundit në prag të 20-vjetorit të Top Albania Radio, i cili është në 14 shkurt. Ajo ka publikuar një foto të vogëlushit të saj London Noor në mjediset e radios dhe krahas kësaj foto të ëmbël ka shkruar: “Kur ishim fëmijë […]