rançeska Jaçe dhe jeta e saj luksoze! Modelja tani me pushime në Punta Cana (Foto)

Njihet për jetën e saj luksoze. Ndërsa komentohet për çdo lëvizje të sajën. Françeska Jaçe një femër me linja bombastike trupore, e me fotografi provokuese është një nga personazhet më të përfolura. Kohëve të fundit u përfol se është ndarë nga i dashuri i saj, biznesmeni Andi Geci. Ndërsa tani modelja i ka dhënë vetes […]

Zaimina publikon foton e parë pas shtatzënisë, nuk do e besoni si duket!

Vetëm pak javë më parë këngëtarja Zaimina Vasjari ka sjellë në jetë vajzën e saj të parë Khloe. Të gjithë e kujtojmë se shtatzënia e këngëtares ka qenë mjaft e mbarë dhe sa i përket kileve, pasi ajo nuk ka shtuar shumë. Gjatë ditës së sotme ka publikuar foton e parë pas ardhjes në jetë […]

Qeveria sot merr vendim për ndarjen e mjeteve financiare për 10 vjetorin e Pavarësisë

Qeveria e Kosovës pritet të mbajë mbledhjen e saj të radhës, duke filluar nga ora 15:00. Në mbledhjen e 29 të kësaj Qeverie pritet të shqyrtohet edhe propozim-vendimi për ndarjen e mjeteve financiare për shënimin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Republikës së Kosovës. Me ndarjen këtyre mjeteve financiare pritet të mbulohet edhe ardhja e […]

Këta janë tre të ftuarit e parë të Arbana Osmanit, në mesin e tyre edhe Lorik Cana

Më në fund ditën e shtunë rifillon një nga emisionet më të ndjekur “Dua të të bëj të lumtur” nën moderimin e Arbana Osmanit. Kjo puntatë do të jetë e mbushur me shumë surpriza dhe të ftuar specialë nga bota e ekranit. Të ftuarin e parë e ka zbuluar vetë moderatorja ditën e djeshme nëpërmjet […]

SBASHK-u, thirrje nxënësve: Nesër mos shkoni në shkollë në orët e para të mësimit

Sindikata e Bashkuar e Arsimit të Kosovës, përmes një komunikate për media, u ka bërë thirrje nxënësve që nesër në orën e parë, në të dyja ndërrimet, mos të shkojnë në shkollë. Këtë vendim SBASHK-u e ka marr pasi që, siç thonë ata, Qeveria e Kosovës nuk e mbajti fjalën në raport me punëtorët e […]

Këshilli i prindërve kundërshton grevën e paralajmëruar nga SBASHK-u

Apeli i SBASHK-ut drejtuar prindërve dhe nxënësve të Kosovës për grevën një orëshe për ditëne nesërme, ka shqetësuar Këshillin e Prindërve të Kosovës. Përmes një njoftimi për media, Këshilli i Prindërve duke falënderuar mësimdhënësit kanë kundështuar kërkresën për grevë si formë e zgjedhjes së problemeve që kanë mësimdhënësit, transmeton Indeksonline. Ky është njoftimi i tyre […]

Xhensila Myrtezaj e nis mëngjesin në Santorini! Pamje me të cilën secili do kishim dëshirë të zgjohemi (Foto)

Kohëve të fundit u përfol që është në pritje të ëmbël, mirëpo duket që kanë qenë vetëm zëra që bëjnë thashetheme. Këngëtarja po shfaqet më e relaksuar se kurrë. Ajo ka nisur ditën si mos më mirë, me pamje të mrekullueshme që vetëm Santorini e ka, shkruan Indeksonline. E thjeshtë e me plotë ëmbëlsi Xhensila […]

Kadri Veseli sërish me rol në serialin komik “O Sa Mirë” (Foto)

Një nga serialet më të dashura shqiptare pa dyshim që është ai “O Sa Mirë”, i cili me personazhe të larmishme e batuta sjellë çdo vikend argëtim në familjet tona. E pjesë e këtij projekti televiziv shpesh janë bërë edhe personalitete të ndryshme, përfshirë edhe politikanë të njohur, shkruan Indeksonline. Duket që në episodin festiv […]

Pritet vendosja e flamurit shtetëror tek rrethi në Prishtinë

Pas diskutimeve për heqjen ose jo të flamurit kombëtar dhe vendosjes së flamurit shtetëror, te rrethi afër shkollës së mesme të mjekësisë “Ali Sokoli”, është marr një vendim. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj tashmë ka autorizuar ministrin e Ministrisë së Administratës Publike, Mahir Yagcilar  që ta vendos flamurin e Kosovës në rreth. Kështu ka bërë […]

Cozman në Brezovicë duke mbështjellë hashash (Foto)

Cozman është një nga reperët më të komentuar shqiptar. Ai ditëve të fundit u komentua për nisjen e një lidhjeje të re, pas ndarjes nga Tuna. Pasi qe vet reperi kishte postuar fotografi duke u puthur me të dashurën e re, madje flitet që lidhje e tij është serioze, shkruan Indeksonline. Momentalisht reperi është duke […]