Morena Taraku me gjest aspak të hijshëm para pasqyrës (Foto)

Morena Taraku është një nga femrat më të përfolura shqiptare. Jeta e saj luksoze, udhëtimet e shumta, makinat e garderoba firmato e bëjnë atë të kryesojë titujt në mediat rozë, shkruan Indeksonline. Ish-missi së fundmi është duke qëndruar në Stamboll së bashku me familjen e saj. Ndërsa u ka dhuruar ndjekësve të saj dhjetëra fotografi […]

Beatrix Ramosaj me robdishambër pozon në Amesterdam (Foto)

Është një nga këngëtaret më të ëmbla dhe më me stil të estradës. Edhe pse me projekte të rralla muzikore, Beatrix Ramosaj gjithnjë është në shënjestër të mediave rozë pikërisht për shkak të stilit unik që e karakterizon, shkruan Indeksonline. Beatrix është duke qëndruar momentalisht bashkë me familjen e saj në Amsterdam, nga edhe ka […]

Haradinaj: Sllovenia është partneri më i madh ekonomik i Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor. Kryeministri Haradinaj, në emër të qeverisë dhe popullit të Kosovës, falënderoi presidentin Pahor për vizitën që po i bënë Kosovës, në prag të 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës. “Është privilegj të kemi në vizitë presidentin Pahor. Me këtë […]

Thaçi: Pas një dekade, duhet të mbizotërojnë produktet “Made in Kosovo”

Presidenti Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në panairin e prodhimeve vendore dhe forumin ekonomik “10 Vjetori i Pavarësisë Ekonomike të Kosovës”, të organizuar nga Oda Ekonomike e Kosovës. Presidenti Hashim Thaçi theksoi se bizneset janë ballafaquar me shumë sfida para luftës dhe asnjëherë nuk u dorëzuan. Sipas tij, në dekadën e parë shteti ka shënuar […]