Butrinti ia kthen shpinën njeriut që i ndihmoi, ja çka i bëri në Instagram

Gjatë ditës së djeshme mediet kosovare kanë raportuar se këngëtari Butrint Imeri ka mashtruar fansat e tij sa i përket këngës ‘Xhanem’. Sipas lajmeve të publikuara dje, thuhej se kjo këngë e Butrintit më parë ka qenë e këngëtarit Dorand Sinani, shkruan lajmi.net Lajmet e tilla ishin bazuar në një video ku shihet Dorandd duke […]

Mbrëmja romantike e Getit dhe Marinës për Shën Valentin (Video)

Vitin e kaluar çifti më i përfolur i estradës kurorëzuan lidhjen e tyre me martesë.  Dasma e Getit e Marinës ishte madhështore, e organizuar në Gjirin e Lalzit, ku kishte mbi 600 të ftuar, e shumë prej tyre ishin fytyra të njohura për publikun. E sot, në ditën e të dashuruarve ata i vënë vulën […]

Luana nuk e ka ndërmend të ndalet, gati projektin e ri muzikor ku po punon Geti

Luana Vjollca duket se nuk mjaftohet me suksesin e jashtëzakonshëm televiziv. Bukuroshja shqiptare e cila po shijon suksesin e madh për momentin gjendet në pushime. Ajo gjendet në pushime aktualisht në St. Moritz të Zvicrës me të dashurin e saj dhe Marinën e reperin Getoar Selimi. Luana ka publikuar një InstaStory ku ka paralajmëruar gjëra […]

Xhensila “ndërhyn” në debatin e çantave të shtrenjta, Diori i saj kushton pesë mijë euro

Bën pjesë në mesin e artisteve shqiptare që vishet nën emrat e markave më të njohura botërore. Këngëtarja Xhensila Myrtezaj ia del gjithnjë të duket bukur. Për këtë ajo shpenzon shuma të mëdha. Pasi u përhapën raportime se ajo është shtatzënë, Xhensila dhe bashkëshorti i saj Bes Kallaku u drejtuan për në Santorini të Greqisë, […]

Deputetja e kuvendit të Kosovës feston ditëlindjen, ja si u befasua nga kolegët

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e AAK-së, Time Kadrijaj sot feston ditëlindjen. Këtë ditë më të bukur ia bënë edhe kolegët e saj të cilët kishin organizuar një befasi për të, shkruan Zëri.info. Vetë deputetja Kadrijaj ka publikuar pamje ku shihet duke prerë tortën e që një at mes nuk munguan as buqetat […]

Shën Valentini i parë si të martuar, ja çka i dhuroi 50 vjeçari Adelinës

Është festa e parë e të dashuruarve si çift i martuar. E sot, Adelina Tahiri ka marrë një dhurat shumë të bukur nga bashkëshorti i saj 50 vjeçar. Këngëtarja ka hedhur një fotografi në Instastory ku shihet se ka pranuar një parfum. E sipas shkrimit që i ka lënë fotos, ky është parfumi që e […]

Sigmar Gabriel: S’ka BE për Serbinë pa e njohur Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Sigmar Gabriel, edhe në Kosovë ia ka bërë të ditur Serbisë, se pa njohjen e Kosovës, ajo nuk do të mund të anëtarësohet në Bashkimin Evropian, raporton “Zeri.info”. “Sot ne e përmendëm edhe në Beograd, se edhe Serbia duhet të përmbush kriteret e saj për anëtarësimin në BE, […]

Postimin më të çuditshëm për “Shën Valentin” e ka bërë Rezarta Shkurta

Këngëtarja Rezarta Shkurta është treguar ironike në postimin e saj për festën e “Shën Valentinit”. Rezarta ka postuar në “Instastory” disa pjesë nga  fjalimet e kryeministrit Rama ku një nga fjalët që përmendet shpesh është “Ti biem fort, bam, apo të godasim”. Mesa duket ky ‘urim’ i këngëtares ka disa nota ironie dhe nuk i […]

Bekim Jashari ka një mesazh për 10 vjetorin e Pavarësisë

Kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, nëpërmjet një postimi në Facebook, ka shpërndarë një urim, me rastin e 10 vjetorit të Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Jashari thënë se  kjo ditë ia bën zemrën të rrahë me krenari. “Kjo ditë e bën zemrën time të rrahë me krenari. Le të jetë lavdia e brezave, […]