Vdes legjenda e muzikës botërore (Foto)

Dennis Edwards, këngëtari i grupit legjendar Motoën’s Tempatations ka ndërruar jetë në moshën 74 vjeçare.

Ai vdiq në Cikago, vetëm një ditë para se të festonte ditëlindjen e tij të 75-të, transmeton Indeksonline.

Mitologu legjendar Motown vdiq një ditë para asaj që do të ishte ditëlindja e tij e 75-të

Vdekja e tij u konfirmua nga familja e tij në Cikago, kurse këngëtari ishte i njohur për hitin “Cloud Nine” dhe shumë hite tjera.

Dennis Edwards, këngëtari kryesor i The Temptations, ka vdekur në moshën 74 vjeçare

I lindur në Alabama, ai filloj të këndoj në moshën dy vjeçare në kishë, kurse filloj të studioj muzikën kur u zhvendos së bashku me familje në Detroit. /Indeksonline/

Në vitet e mëvonshme ai shëtiti me një grup të quajtur The Temptations Review me Dennis Edwards