Ministri kosovar që po e përkrahë idenë për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë (Foto)

Idenë e kryeministrit shqiptar, Edi Rama që Kosova e Shqipëria të kenë një president të përbashkët, po e përkrahë një ministër kosovar. Është Pal Lekaj, ministri i Infrastrukturës ai që ka shprehur dëshirën për bashkimin e të dy vendeve. “Këto troje u bëfshin me një President, Kryeministër e Parlament. Ëndrra jonë u bëft realitet për […]

Çfarë u premtua në përvjetorët e Pavarësisë?

Për çdo përvjetor të pavarësisë premtimet e liderëve kosovarë nuk munguan. Ato ishin te llojllojshme por dominoi ai për transformim të FSK’së në Ushtri e zhvillim të hovshëm ekonomik. “Do të ndërtojmë shoqërinë tonë multietnike. Do të jemi edhe pjesë e NATO’s dhe Bashkimit Europian”, kishte premtuar Hashim Thaçi.

A është kjo femra më e bukur shqiptare edhe pa grim?

Xhesika Berberi padyshim është njëra prej top femrave shqiptare, shkruan Gazeta Blic. Ajo vazhdon të mbajë aktiv fansat e saj me publikimin e imazheve të ndryshme, duke mos munguar edhe ato sensuale. Por, ajo çka e karakterizon modelen shqiptare janë tiparet e veçanta dhe pamja unike, që edhe pa grim është konkurrente e shumë artisteve […]

“Luanesha” e Instagramit ua hijeshon natën sonte (Foto)

Luana Vjollca ka arritur që përpos suksesit në moderim të jetë edhe femra me linjat më seksi trupore. Ajo pas realizimit të disa këngëve, përfundimit të edicionit të parë të emisionit tani është në përgatitje të një projekti të ri, transmeton Indeksonline. Përpos angazhimeve Luana gjenë kohë edhe për të udhëtuar. Së fundi ajo publikoj […]

Zonjë e rëndë! Shikoni super Ritën në Vogue Fashion

Rita Ora ka bërë një emër të madh në modën botërore sidomos në paraqitjet e saj të fundit E tillë ishte edhe minifundi i saj ku ajo kishte vënë syze dielli, një veshje që u konsiderua veshja më interesante në mbrëmje e Vogue Fashion për film. Rita, e cila është kthyer në Britani pas performancës shkëlqyese në […]

Kouchner i kënaqur me Kosovën por thotë se pajtimi etnik do shumë kohë

Bernard Kouchner që e kishte qeverisur Kosovën në vitet e para të çlirimit është kthyer në Prishtinë. Dekada më vonë ai po kënaqet me atë që po sheh derisa ka porosi për qytetarët e Kosovës për përmbajtje nga pritjet e mëdha. Francezi që udhëhoqi me vendin menjëherë pas luftës tha se Kosova ka përparuar ndonëse […]

Kendall dëshmon se është ndër modelet më të zonja, ja si pozon ajo (Foto)

Modelja Kendall Jenner njihet ndryshe si njëra prej motrave më të përfolura në botë, pjesë e familjes ‘Kardashian’. Ajo gjithashtu gjatë vitit të kaluar doli si njëra ndër modelet më të paguara, transmeton Indeksonline. Së fundi Kendall publikoi një fotografi shumë të bukur ku tregon linjat trupore dhe aftësinë fantastike për të pozuar./Indeksonline/

Delawie shpreson që Demarkacioni të ratifikohet këtë javë

Delawie shpreson që Demarkacioni të ratifikohet këtë javë Autori: Lajmi.netLajme, Politikë21:00, 19 February 2018 Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie po kërkon që në këtë javë të ratifikohet demarkacioni. Këtë qëndrim ambasadori amerikan e dha në një postim në rrjetin social twitter. Deklaratat e tilla, Delawie i dha duke komentuar festimet për 10 vjetorin e pavarësisë. Ai […]