Majlinda Zeka bëhet nuse, ja si duket me vello (FOTO)

Majlinda Zeka, ish e dashura e Majkut njihet për bukurinë e saj, ajo ne çdo imazh qe sjell duket shume bukur, shkruan Gazeta Blic. Majlinda  gjithmonë arrin të jetë në qendër të vëmendjes në mediet rozë, bukuroshja e cila deri më tani njihej si një zeshkane seksi, ajo vazhdon te jete shume joshëse. Ne disa […]

Thaçi po refuzohet nga ‘të gjithë’, kjo është arsyeja!

Njohësi i çështjeve politike, Ramush Tahiri në një prononcim për “Gazeta Blic”, ka komentuar refuzimin e dekoratave që po i bëhen presidentit Thaçi. Tahiri ka thënë se refuzimi që po i bëhet, Thaçit me rastin e dhënie së dekoratave lidhet edhe me vet figurën e presidentit. Sipas Tahirit personalitetet që kanë refuzuar Thaçin kanë dhënë […]

Deputeti i LDK-së: Deklarata e Ramës nuk duhej të ishte para ndërkombëtarve

Deputeti i LDK-së, Arben Gashi, ka thënë se nuk është në interesin e Kosovës që të bëhen deklarata si ajo e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, që në të ardhmen Kosovës dhe Shqipëria të kenë presidentin e përbashkët. “Interesi momental nuk është që të bëhen deklarata të tilla të pakoordinuara”, është shprehur ai. “Nuk është […]

Samanta ka gati këngën me Ermalin, zbulon edhe një nga dukjet e saj (Foto)

Ndër bashkëpunimet e reja që pritet të publikohen së shpejti është kënga në mes Ermal Fejzullahut dhe Samanta Karavellës. Dyshja janë bërë bashkë sigurisht për të realizuar një këngë fantastike. Të dy njihen për vokale shumë të mira dhe këngë mjaft të suksesshme, transmeton Indeksonline. Së fundi Samanta ka publikuar edhe një fotografi sigurisht nga […]

Kështu dukeshin Gili dhe Iliri ndër vite

Këngëtarja Fevzije Konushevci e njohur në publik me emrin artistik ‘’Gili’’, është shumë e dashur për publikun. Qysh nga fillimi i karrierës së saj e deri më tani përkundër viteteve që kanë kaluar, ajo vazhdon t’i rezistojë kohës. Së fundmi, iu paraqesim disa fotografi nga fillimi i karrierës së Gilit e cila është e shoqëruar […]

Rozana Radi shprehet e shqetësuar dhe merr vendimin drastik: Ju lutem më kuptoni

Rozana Radi është prej vitesh një nga këngëtaret më të dashura për publikun, këngët e saj janë vlerësuar me çmime ndërsa prej më shumë se një viti ajo është bërë edhe moderatore në emisionin “Boom”. Ndonëse publiku ka gjithnjë interes mbi të rejat nga jeta e saj profesionale ose private, Rozana sot me anë të […]

Kurti përkujton 10 vjetorin e djegies së pikave kufitare

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kujtuar djegien e pikave doganore të Kosovës në veri dy ditë pas shpalljes së pavarësisë. Kurti, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se ndonëse janë ngritur aktakuza ndaj 21 qytetarëve serbë, vështirë që dikush është dënuar dhe të ketë mbajtur burg për ngjarjet e 19 shkurtit 2008 […]

Ermal Meta: Dua të bëj një koncert me këngë shqip në Shqipëri

Dueti i shqiptarit Ermal Meta me Fabrizio Moro është shpallur Fitues i këtij edicioni të festivalit të Sanremo. Kënga e tyre ”Non mi avete fatto niente” (Nuk më keni bërë asgjë) triumfoi pas votave të jurisë profesioniste dhe atyre të publikut. Kënga është një himn kushtuar jetës kundër akteve terroriste. Në një rrëfim të bërë […]