Edhe Fatmir Limaj e refuzon dekoratën e Thaçit

Nuk ndalet lista e atyre që refuzojnë të pranojnë dekoratat që Presidenti Hashim Thaçi i ndau për nder të përvjetorit të 10 të pavarësisë së Kosovës. Këtë nderim nuk do ta pranojë as njëri prej ish-bashkëpunëtorëve më të ngushtë të Thaçit, Fatmir Limaj, ka mësuar KTV’ja nga burime pranë tij. Limaj pritet që së shpejti […]

Adelina vetëm sa ka dalur nga frizerka, por vëmendja është tek fustani i saj i çuditshëm…

Adelina Ismaili kohë më parë ishte ndër këngëtaret më aktive të skenës sonë, shkruan ORAinfo. Qe disa vite ajo nuk është aktive me projekte muzikore, por vazhdon të mbetët në zemrat e publikut si ‘Diva’e skenës. Jo me muzikë, por në aktrim, Adelina ka vendosur të kthehet më e relaksuar se kurrë, duke marrur kështu […]

Çfarë ka ndodhur!? Sahidja në zi…

Motrat Mustafa janë ndër këngëtaret më të dashura për publikun e muzikës popullore, shkruan ORAinfo. Dy motrat më të njohura për publikun janë Sadetja dhe Sahidja, të cilat gjithmonë jemi mësuar t’i shohim shumë elegante. Ato janë shumë aktive në rrjetet sociale, ku bëjnë postime nga më të ndryshmet. E sot ajo ka publikuar një […]

Adelina Tahiri po bëhet nënë e një djali, shikoni rrobat e shtrenjta që ia ka blerë

Pas martesës së saj pak javë më parë, menjëherë më pas nisën aludimet se Adelina Tahiri ishte shtatzënë. Këngëtarja nga Kosova nuk ka pranuar të prenoncohet për median megjithëse burime pranë çiftit e kanë konfirmuar këtë lajm të gëzueshëm. Së fundmi vëllai i saj i ka dhënë fund spekulimeve duke zbuluar gjithçka. Edmond Tahiri nëpërmjet […]

E pranon qeveria, nuk i ka votat për demarkacionin

Partitë politike ende nuk po arrijnë të gjejnë zgjidhje për demarkacionin, ani pse Presidenti Hashim Thaçi nënshkroi një aneks-marrëveshje me homologun e tij malazez. Por, kryeministri Ramush Haradinaj tha se ishte ai që ka punuar shumë që korrektimi për Kullën e Çakorrin të përfshihej në dokument. Madje, ai ka bërë të ditur se këtë punë […]

Demarkacioni ‘vuloset’ nga Lista Serbe

Kuvendi i Kosovës ende nuk ka caktuar ndonjë datë për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme për ratifikimin e Marrëveshjes për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi. Një seancë e tillë ishte paralajmëruar për ditën e diel, por ajo është shtyrë për një ditë tjetër. Aktualisht, për ratifikimin e Marrëveshjes për demarkacionin me Malin […]

Kusari-Lila tregon kushtin që kanë për ta votuar demarkacionin

Kryetarja e Alternativës, njëherësh deputete e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari-Lila, ka deklaruar se grupi i parlamentar të cilës ajo i takon, kanë kushte për ta votuar demarkacionin. Ajo thotë se në momentin e parë të një takimi me zyrtarë të koalicionit qeverisës do të duhej të caktohet data për zgjedhje parlamentare, në mënyrë që […]

Elvana Gjata e përkrah Ledri Vulën në këtë mënyrë

Pas publikimit të projektit të ri muzikor, Ledri Vula ka marrë komente pozitive dhe është përkrahur nga fansat e kolegët. https://www.youtube.com/watch?v=JUXASrKTYt8https://www.youtube.com/watch?v=JUXASrKTYt8Kënga ‘I vogël’ ka prekur shumë njerëz të cilët e kanë gjetur veten tek teksti i saj, shkruan lajmi.net Ishte edhe këngëtarja e suksesshme Elvana Gjata ajo e cila një pjesë të tekstit e ka […]

Publikohet premiera e ‘T’kom dasht’ nga Uki

Këngëtari i njohur Uki Latifi sapo e ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor. ”T’kom dasht” mban titullin kënga për teksin dhe muzikën e së cilës është kujdesur vetë ai, shkruan lajmi.net Si edhe në projektet e tjera muzikore edhe këtu Uki i ka kënduar dashurisë, ndarjes dhe rikthimit sërish në jetë. ‘Jena […]

Dua Lipa sulmon rëndë Rita Orën për paraqitjen e saj në Prishtinë?

Ditën e djeshme Dua Lipa kishte bllokuar të gjitha komentet në postimin që kishte bërë për të uruar Pavarësinë e Kosovës dhe kjo sepse shumica prej komentuesve e kishin ofenduar këngëtaren për faktin se kjo e fundit nuk kishte pranuar të vinte falas në koncertin e mbajtur në Prishtinë, siç Rita Ora bëri. Një tjetër […]