Nis marrshi protestues “Drejtësi për Astritin”

Në Prishtinë ka filluar marrshi protestues “Drejtësi për Astritin”, i organizuar nga Lëvizja Vetëvendosje, me rastin e një vjetorit të vdekjes së Astrit Deharit në burgun e Prizrenit. Protestuesit fillimisht janë mbledhur para Bibliotekës Kombëtare për të vazhduar para Qeverisë së Kosovës. Gjatw kwsaj proteste do t’i bëhet thirrje Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe […]

Vajza e Eli Farës provokon me fustanin e zi (Foto)

Ashtu si e ëma, e ëmbël dhe e bukur, shfaqet në rrjetet sociale edhe Marina Fara. Por, së fundi bukuroshja ka publikuar disa fotografi dhe video mjaft të nxehta në llogarinë personale të Instagramit. Në fakt, ajo i ka bërë reklamë një fustani të dyqanit të veshjeve të mikeshës së saj, Zaimina Vasjarit. Marina kishte […]

Brnabiq: Me Ramën kemi mospajtime të mëdha për Kosovën, por dialogu duhet të vazhdojë

“Shembulli i kontradiktave dhe mospajtime në lidhje me çështje të tilla të rëndësishme dhe të pazgjidhura, të cilat janë kryesisht dhe çështje emocionale, nuk duhet të mbyllin të gjitha dyert për dialog në sferat e tjera dhe se ky ishte mesazhi kryesor pozitiv për panelet tona dhe i tërë konferencës” , tha Brnabiq, në ditën […]

20 vjet nga Takimi Nano- Millosheviq

Edhe pse kanë kaluar plot 20 vjet, takimi i kryeministrit të atëhershëm shqiptar me “kasapin e Ballkanit” Sllobodan Milosheviç, vazhdon të mbetet objekt i një interesimi të madh nga publiku. Ndoshta pse atëherë kur ndodhi nuk u hodh shumë dritë. Si një nga dëshmitarët e pakët që pata informacion autentik nga vetë Nano, menjëherë pas […]

Rrëfehet ish-eskorta: Bëja seks edhe me të moshuar, por…

Në përfundim të “karrierës” dyvjeçare si prostitutë, një 27-vjeçare kanadeze ka vendosur që kujtimet e saj t’i hedhë në një libër. Andrea Werhun, 27 vjeç nga Toronto ka publikuar librin “Modern Whore”, që e përkthyer (në mënyrë të moderuar) në shqip do të thotë “Prostituta moderne”. Libri është një bashkëpunim me regjisoren Nicole Bazuin dhe […]

Kimete Berisha: Qe ku jam!

Qe, ku jam. Gojën mos ma hap. Me m’u turr mos m’u turr. Në daç lidhe qenin, në daç zgjidhe qenin, kush s’të bën hesap për njeri. Mu’ nuk ma ninë. Krejt çfarë mundem me humb unë është ‘vetmia’. Unë pas vetes fëmijë nuk la në vaj. Thjesht, s’ma ninë. Me t’u tut, s’tu tutna. […]

E pa dëgjuar! Vajza nga Durrësi del në…për sa lekë

Virgjëria e një femre, në Shqipëri mbetet ende kriter. Mentaliteti i meshkujve po i shtyn femrat gjithnjë e më tepër që edhe në rastet kur nuk janë më të virgjëra, përsëri ta rikthejnë virgjërine e tyre, me anë të një procedure disa minutëshe te doktori. Aq i mbivlerësuar është ky fenomen, sa në ditët e […]

Mesazhi prekës i Mirsadit nga buru i Maqeonisë pasi u denua nga gjykata maqedone

I dënuari nga Grupi i Kumanovës, Mirsad Qerimi ka dhënë një mesazh për popullin shqiptar pas dënimit me 20 vite burg nga gjykata maqedone. Qerimi me anë të një mesazhe ka thënë se ata janë edhe më të fortë ndërsa ka bërë thirrje që shqiptarët ta duan njëri tjetrin, shkruan Indeksonline. “Popull i dashur, thjesht […]

Rrëfim shokues për tradhtinë që ia bën shoqes më të afërt, bën seks me burrin e saj

Një histori e dyfishtë tradhtie është rrëfyer nga një vajzë, e cila thotë se ka marrëdhënie intime me bashkëshortin e mikeshës së saj më të mirë. Ajo shprehet se e dashuron burrin e shoqes, por këtë të fundit nuk dëshiron ta lëndojë. Ja historia e rrëfyer për “ShkodraNews”. “Shoqja ime dhe unë jemi njohur që në […]

Anastasia e ‘dridhë’ rrjetin me këto foto tejet seksi (Pamje)

Anastasia Kvitko aktualisht ndodhet në Miami. Bjondja ruse është veshur me shumë stil derisa në pah ka nxjerrë linjat e saj trupore- shkruan Indeksonline. Ajo si gjithmonë duket shumë seksi dhe më në formë se kurrë. Një fizik si të Kvitkos mund ta kenë zili e ‘ëndërr’ shumë femra anë e kënd botës.