Grammy Awards; Çfarë do të (zh)veshë Bleona të dielën?

Këtë të diel në Los Angeles do të mbahet ceremonia e 57-të e çmimeve Grammy. E ndërsa ditët kalojnë dhe artistët që do të performojnë në eventin muzikor më të rëndësishëm në botë, shtohen, ne po mendojmë për Bleonën. Këngëtarja shqiptare që jeton në Shtetet e Bashkuara, prej vitit 2010 shfaqet rregullisht në tapetin e […]

Rudina Magjistari dhe Ulpiana Lama lënë mënjanë “rivalitetin”

Që ishin “rivale” këtë e dinim, por se kishin një miqësi mes tyre, sapo e mësuam. Ndoshta do të duhej që Ulpiana Lama të largohej nga ekrani, që më pas Rudina Magjistari të shfaqej në një foto krah saj. Ish-prezantuesja e “Pasdite në TCH”, ka organizuar promovimin e librit “Ia Dolëm”, aty ku nuk ka […]

Fatos Kongoli; për dashurinë, krimin dhe ndëshkimin

Shkrimtari vjen për lexuesin me romanin e tij më të fundit “Gjemia e mbytur”, një libër që ngre pyetje ekzistenciale mbi natyrën njerëzore, nga dhuna, te vrasja e ndërgjegjes, ndjesa e dashuria. A është kjo e fundit iluzion? Të pasionuarit pas letërsisë së Kongolit do të mund ta kenë librin pas datës 10 shkurt, kur […]

Edi Rama kërkon t’i hakmerret Stresit!

Sali Lushaj, babai i këngëtarit Arkimed Lushaj, i njohur me ermin e artit Stresi, e quan padrejtësi dhe inskenim ngjarjen në të cilën djali i tij u ndalua nga policia. Në një intervistë për gazetën “Panorama”, Sali Lushaj tregon detajet se si ka ndodhur ngjarja duke shpjeguar se i biri ka qenë pasagjer në makinën […]

Angjela Martini: Play Boy më fton çdo tre muaj të pozojë lakuriq

E filloi modelimin në moshën 18-vjeçare, ndërsa linja e saj e veshjeve të brendshme u bë e njohur në gjithë botën. Në vitin 2010 bukuroshja shqiptare e rritur në Zvicër, Angjela Martini, përfaqësoi Shqipërinë në “Miss Univerese”, ku zuri vendin e gjashtë. Angazhimet e saj të njëpasnjëshme, por edhe jeta private e bën që jo […]

Për çfarë shpenzon më shumë Suzana Mushkolaj?

  Duket e të njëjtës moshë me atë të vajzës Argjentina Ramosaj dhe djalit. Jo se fëmijët e saj dukën të moqëm për nga pamja. Por se nëna e tyre duket si një vajzë e re. Suzana Mushkolaj, është femra që do t’ia kishin lakmi të gjitha vajzat. Ajo mund t’i ketë rritur fmijët e […]

Nora Istrefi përkrah Vetëvendosjen!

Këngëtarja shqiptare, Nora Istrefi, nuk ka hezituar që publikisht të përzihet pak edhe në politikë. Këngëtarja që është në pritje të fëmiut të parë, në një postim në Instagram ka publikuar logon e Lëvizjes Vetëvendosje!. Kështu këngëtarja lë të kuptohet se ajo e përkrah lëvizjen e drejtuar nga Albin Kurti që u përfshi në protesta […]

Festa e Pavarësisë së Kosovës në Kanada

Siç është bërë traditë, edhe këtë vit shoqatat kryesore shqiptaro-kanadeze, dhe grupe të ndryshme biznesesh janë në përgatitje për festimin sa më të dinjitetshëm të 7-vjetorit te Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Bashkëpunëtorët tanë na sjellin informata për Toronto, Hamilton, Montreal, London dhe Calgary. Shoqata e Bashkësisë Shqiptaro- Kanadeze në Toronto, e cila është shoqata më e […]

Tetovari, doktorant i shkencave kompjuterike në Zvicër

Sevdail TAHIRI albinfo.ch Gjithçka thotë të ketë filluar me kompjuterin e parë, që ia kishin blerë prindërit e tij, kur Iliri ishte në klasën e pestë. Jo vetëm kompjuterët, por edhe matematika e kishte sfiduar asistentin në Universitetin e Bazelit. Ilir Fetai në doktoratën e tij ka kombinuar matematikën si dhe aplikimin e matematikës në […]

Albëria, fotosesion te Fadil Berisha

Këngëtarja Albëria Hadërgjonaj nuk harron që të fotografohet edhe pse stili i saj është ende si në vitet e ’90-ta Albëria Hadërgjonaj ende është e stilit të shekullit të kaluar. Por kjo nuk e pengon për të bërë një fotosesion seksi të fotografi i njohur shqiptar Fadil Berisha. Këngëtarja, e cila pavarësisht moshës e ka […]