“Punë e madhe nëse janë vra anëtarët e LDK-së”, deklarata shokuese e Haradinajt që tronditi Kosovën (+18)

Nasim Haradinaj dhe Xhemaj Mustafa i vrarë, Tahir Zemaj i vrarë, Fetah Rudi, i plagosur rëndë. Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj, mbrëmë gjatë një emisioni televiziv, ka bërë një deklaratë skandaloze, po aq edhe shokuese. Duke bërë replika me analistin Imer Mushkolaj, i cili tha se shumica e  […]

EKSKLUZIVE/ Rrëfimi rrëqethës i motrës së shqiptarit të masakruar në Francë

Në një intervistë ekskluzive për Express, motra e Florenc Beqirajt, tregon në një rrëfim rrëqethës se si familja e saj mori lajmin e kobshëm se 23-vjeçari shkodran është ndarë nga jeta ndërsa ndodhej në Francë, duke ndjekur ëndrrën e shumë shqiptarëve për të përfituar azilin ekonomik atje. 25-vjeçarja Beqiraj e cila prej 7 vitesh jeton […]

Demarkacioni është çështja më e rëndësishme për Kosovën

Deputeti Kuvendit i Kuvendit të Kosovës nga Alternativa, Ilir Deda, deklaroi se Gjykata Speciale është një gjysmë gjykatë e Kosovës dhe është gjysmë e huaj. Ai kritikoi institucionet e Kosovës për këtë gjykatë. “Dëmi do të jetë në nivel të Kosovës ne betejat që i ka Kosova për barazi në vitin 2018”, theksoi ai sot […]

‘Kryeministri Haradinaj sillej i dehur në sallën e Kuvendit’

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka hedhur kritika ndaj Kryeministrit Ramush Haradinaj, pasi sipas tij, në kohën e qeverisjes së kaluar ai bashkë me Opozitën e atëhershme sollën vendin gati në një luftë civile. Selmanaj madje akuzoi Haradinajn, se atëbotë sillej në Kuvendin e Kosovës në gjendje të dehur në periudhën kur […]

Flasin familjarët e zyrtarëve të vrarë të LDK’së, e quajnë Haradinajn kriminel

“Punë e madhe që janë vra njerëzit e LDK’së”, tha dje njëri nga drejtuesit e veteranëve të UÇK’së, Nasim Haradinaj, për zyrtarët e vrarë të LDK’së, pas luftës. Familjarët e këtyre zyrtarëve nuk u kursyen fjalët për Haradinajn. Përderisa partitë politike, e sidomos LDK, shprehen me rezervë për Gjykatën Speciale, fëmijët e zyrtarëve të vrarë […]

Edhe djali i Fehmi Aganit reagon ndaj deklaratës së Haradinajt për vrasjet e veprimtarëve të LDK’së

Sociologu Mentor Agani, i biri i strategut të ndjerë politik të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Fehmi Agani, ka reaguar rreth deklaratës së njërit prej drejtuesve të veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj, për vrasjet e zyrtarëve të LDK’së pas luftës. “Punë e madhe që janë vrarë njerëzit e LDK’së”, është shprehur dje Haradinaj […]

Hapet gara për kryetar në Vetëvendosje

Është hapur gara për zgjedhjet e brendshme të Vetëvendosjes për kryetar të kësaj partie.Kjo është bërë e ditur përmes faqes zyrtare të kësaj partie në Facebook. Postimi i tyre i plotë: Fillon procesi i zgjedhjeve të brendshme për Kryetar të Lëvizjes VETËVENDOSJE! Në zgjedhjet parlamentare të këtij viti, Lëvizja VETËVENDOSJE! është etabluar si subjekti politik […]

Monika Kryemadhi kërcënon me jetë Edi Ramën

Monika Kryemadhi ka kërcënuar me vrasje Kryeministrin Edi Rama, vetëm pak minuta pasi Byroja e Kuvendit e përjashtoi 10 ditë nga punimet e parlamentit. Duke folur për sjelljen e saj në parlament, ku qëlloi me çizme Kryeministrin, Kryetarja e LSI-së shkoi edhe më tej duke iu referuar shembujve të historisë dhe ngjarjeve të Parisit, ku […]