“Problemi me botën është se budallenjtë janë të sigurtë dhe të mençurit janë plot dyshime”

Bertrand Arthur William Russell ishte një filozof britanik, logjist, matematikan, historian, shkrimtar, kritik socialist, aktivist politik dhe fitues i çmimit Nobel. Në momente të ndryshme të jetës së tij ai e konsideroi veten liberal, socialist dhe pacifist, por gjithashtu pranoi se “asnjëherë nuk ka qenë asnjë nga këto gjëra, në asnjë kuptim të thellë”, shkruan […]

Rrëfehet sipërmarrësja shqiptare: Ngacmime seksuale? Sa të duash…pastaj mbetet zgjedhje!

Sipërmarrësja e njohur Silva Baltadori është shprehur gjatë një interviste në “Ditë e re” rreth ngacmimeve seksuale në vendin e punës, të cilat nuk i ka mohuar të kenë ndodhur. Spas saj në fillim bukuria i ka hapur mjaft dyer në biznes, por më pas ka patur edhe situata të pakëndshme. “Bukuria më ka hapur […]

Akademiku serb: Ta pranojmë realitetin, Kosova nuk është pjesë e Serbisë

Eksperti serb i së drejtës ndërkombëtare, Tibor Varadi thotë se e drejta ndërkombëtare që nga krijimi i saj është më shumë një qëllim sesa realitet. Sipas tij, Kosova përveç ligjit ndërkombëtar është e ndarë nga Serbia. “Unë personalisht mendoj se ndarja e Kosovës është në kundërshtim me të drejtën ndërkombëtare, por duhet të them që […]

Kadare për Rugovën: E drejta ishte në anën e tij

Ismail Kadare kishte thënë se e ka kritikuar Ibrahim Rugovën gjatë kohës së luftës në Kosovë. Por, më vonë kishte pranuar se e drejta ishte në anën e liderit të shqiptarëve të Kosovës. Fjalët e Kadaresë i ka publikuar reja e Rugovës, Blerta Kllokoqi Ajo ka uruar vjetorin e lindjes së shkrimtarit Kadare, duke e […]

Teuta/ Shkova te bleja qumesht ne dyqanin e kojshis, por Sabria kojshia ma futi të gjithin ne…

Motrën e saj unë e kam takuar disa herë, dhe kemi pasur një raport të mirë me njëri-tjetrin. Ndërkohë, teksa po rrinim ulur të dy dhe po prisnim që e dashura ime të vinte, ajo filloi të më bënte pyetje rreth lidhjeve që kisha pasur më parë, mardhenieve dhe djemve. Në fillimin nuk dija si […]

Burrat ta “lypin” me fjalë, por ja si e bëjnë gratë…

Zakonisht janë burrat ata që nuk presin dot për…. por mesa duket kohët kanë ndryshuar dhe të kërkosh ‘marrëdhënie” edhe pse me pak stil nuk është më tabu për femrat. Megjithatë duhet pranuar se kur një femër kërkon marrëdhënie, është si të bësh një test, duhet të kesh vëmendjen e të tregohesh i zgjuar. Pra […]

Burrat e trashë janë më të mirë në shtrat?

Një studim i ri ka treguar se meshkujt me stomak më të madh janë më të qëndrueshëm në shtrat. Studiuesit në Universitetin Erciyes në Turqi zhvilluan një studim mbi seksin që përfshinte 200 burra. Duke krahasuar indeksin e tyre të masës trupore (BMI) me aktivitetin seksual, ata kanë dalë me rezultate të mahnitshme që përgjigjet […]

Pas takimit të parë femrat e dëshirojnë seksin më shumë se meshkujt

Nuk janë më ata të cilët dëshirojnë me çdo kusht ta çojnë femrën në krevat pas vetëm një takimi. Një hulumtim ka zbuluar që femrat më shumë e dëshirojnë seksin pas takimit të parë sesa meshkujt, të cilët, në anën tjetër, femrat e tilla nuk i konsiderojnë joshëse. 50 për qind e meshkujve të intervistuar […]

Reagon reja e presidentit: Pse nuk kërkuat asnjëherë interpelancë për gjuajtjet me armë direkt ndaj Presidentit Rugova?

Blerta Kllokoqi-Rugova, nuse e djalit të ish-presidentit Ibrahim Rugova, ka reaguar për interpelancën, e cila u mbajt dje me nismën e LDK-së, për shkarkimin e zvkryeministrit Dardan Gashi. Kllokoqi-Rugova, në një postim në Facebook,ka thënë se me Dardan Gashin duhet të merret Policia, Prokuroria e Gjykata, përcjell Bota sot. Derisa ka kritikuar skenën politike për […]

Arbana Xharra, Vetëvendosjes: Ishalla jeni kënaq me orgji e seks në treshe

Ish gazetarja Arbana Xharra, tash këshilltare e Kadri Veselit në Kuvend, thotë se të dy V-të (krahët) e Vetëvendosjes janë duke bërë luftë të ulët. “Treguat që s’keni pas ide politike. Ju keni qenë thjeshtë një grup tinejxherësh anarkist, që veç llugë keni kqyrë me e bo. Keni folë vend e pa vend për bashkim […]