Nikollë Lesi: Në shkurt 2 deputetë në pranga, të cilët…

Burime shumë sekrete pranë institucioneve te drejtësisë tregojnë se po mbyllen dosjet për dy deputetë të rëndësishëm të Kuvendit të Shqipërisë dhe kërkesat zyrtare janë gati për tu drejtuar parlamentit gjatë muajit shkurt. Të dy janë për masë arresti me burg. Nuk dihet se si do veprojë Kuvendi, pasi njeri ka shumë vota në parlament […]

Baton Haxhiu krahason Albin Kurtin me Sheshelin

Gazetari Baton Haxhiu ka krahasuar Albin Kurtin me Vojsllav Sheshelin. Sipas gazetarit Baton Haxhiu diskursi i të parit të VV’së Albin Kurti është i njëjtë me të liderit nacionalist serb të vijës ekstremiste dhe i dyshuari për krime lufte, Vojisllav Sheshel.   “Natyrisht se ky model i politikanit mënyrën e jetës e ka të dizejnuar […]

Berisha kritikon Bashën: Gaboi më 17 maj

Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në “Zonë e Lirë” në Tv Klan ka komentuar situatën politike në vend, po ashtu edhe për protestën që do të mbahet nesër në Bulevardin Dëshmorët e Kombit. Berisha u është përgjigjur disa pyetjeve në lidhje me protestën e nesërme, që nga skenari për dështim e deri tet rrëzimi i […]

BATON HAXHIU THOTË SE AI ME NJË GRUP E BËRI TË FAMSHËM ALBIN KURTIN

Drejtori i televizionit Klan Kosova Baton Haxhiu i është përgjigjur kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurtit, duke i thënë se ai bashkë me disa miq të tij e kanë shndërruar në person publik Kurtin, dhe për këtë ai ka fajësuar vetën dhe grupin Koha. “Kam qenë unë, bashkë me disa miq dhe kolegë, që e […]

KOSOVA 3.0: Rruga jonë drejt zhvillimit ekonomik

Mentor Pllana Përderisa vendet e zhvilluara kanë trendin më stabil të rritjes që ka njohur ndonjëherë njerëzimi, Kosova ka trendin më të madh të izolimit. Përderisa liderët politikë të vendit tonë bisedojnë për ujin, energjinë elektrike nga qymyri, dhe lirinë e lëvizjes, bota e zhvilluar bisedon për funksionimin e saj si një mendje globale ku […]

Durmishi, Molliqajt: Rrugën për dalje nga Vetëvendosje ta shtruan Batoni me Devollët

Pas deklaratave të mbrëmshme të ish sekretarit organizativ të Lëvizjes Vetëvendosje ka reaguar ish-drejtori i Komunës së Prishtinës, Hysen Durmishi, i cili tashmë është rreshtuar me Albin Kurtin. Durmishi është përqendruar kryesisht tek pjesa, ku Molliqj tha se “Albini kishte sjellë aktivit të më rrahin”. Sipas, Durmishit, Molliqaj gënjen, pasi aktivistët ishin grumbulluar që ta […]

“Vetëm spurdhjakë, vrasës dhe prapanica silikoni promovohen në mediat tona”

Moderatori dhe opinionisti Erion Kristo ka shpërthyer në një valë akuzash ndaj shoqërisë sonë dhe medias, që promovon vlerat e gabuara, duke u dhënë njerëzve shembuj të gabuar. I ftuar në emision me Alban Dudushin, Kristo tha se shohim çdo ditë në media njerëz pa pikë vlere, që zënë hapësira të barabarta njësoj si ata […]

A nuk ndiheni edhe ju të vrarë?!

Nga Entela Resuli Sa herë ndodh një vrasje, tre ditë diskutohet për të. Studiot televizive mbushen plotë me specialistë, mjekë, psikologë, gazetarë, shkencëtarë, gjithollogë, të gjithë dalin e… flasin. Është rasti i tyre, është puna e tyre. Të gjithë bëhen të mirë, të ndjeshëm, fryjnë e shfryjnë mbi viktimën, autorin… shoqërinë, madje kërkojnë edhe falje. […]

Topalli: Vështirë të ketë pajtim në VV, rrugët dërgojnë drejt një partie të re (Video)

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Faton Topalli, ka theksuar se eksponentët që janë larguar nga VV-ja, nuk kanë hequr dorë nga politika. Ai në një intervistë për Telegrafin, me gazetarin Muhamet Hajrullahu, ka thënë se është vështirë që të ketë pajtim në mes të pakënaqurve dhe se sipas tij, rrugët dërgojnë drejt një partie të […]