Reagon Kimete Berisha: Përse Kryeministri duhet të takohet me mafioza, në emër të kujt?

Opinionistja Kimete Berisha, ka hedhur kritika rreth takimit të Haradinajt me Milan Radojiçiq. Berisha përmes një statusi në Facebook, ka shkruar se takimi nuk është zyrtar dhe kësisoj aq shumë është degraduar vendi sa mafiozët serbë vendosin për qeverinë e Kosovës, nëse duhet të ekzistojë apo jo. Sipas Berishës, nëse sot do të donte Radojiçi Qeveria […]

“Albin Kurti kërkoi që Dardan Molliqaj të mos kandidonte për deputet”

Kandidati për kryetar të Vetëvendosjes, Albin Kurti ka kërkuar që aktivisti Dardan Molliqaj të mos kandidonte për deputet të Lëvizjes, në zgjedhjet parlamentare që u mbajtën në qershor. Kështu ka thënë ish-kryetari i VV-së, Visar Ymeri, i cili e quajti absurde atë kërkesë të Kurtit atë kohë. Ai thotë se nuk ka pasur asnjë arsye […]

Shpend Ahmeti zbulon për herë të parë kushtin e përmendur nga Albin Kurti, lidhet me Hashim Thaçin

Pesë minuta para mesnatës, kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë një zbulim të një detaji të padëgjuar deri më tani, në Lëvizjen Vetëvendosje, në raport me iniciativën për rrëzimin apo shfuqizimin e Gjykatës Speciale. Fillimisht ka folur për diskutimet brenda VV-së për Gjykatën Speciale. “Ka qëndrime dhe diskutime të ndryshme. Unë po ja tregoj […]

VIDEO/ “Edhe imam, edhe homoseksual – nuk ka kuptim”

Imami i njohur Elvis Naçi ka folur për një temë shumë të ‘nxehtë’ si për besimtarët myslimanë, por edhe për opinionin në tërësi, siç është homoseksualiteti. I ftuar në emisioni “Wake UP”, Naçi ka komentuar edhe rastin konkret të një “imami homoskesual” në Australi. Naçi u shpreh se në kjo është nuk bën sens që […]

Trajkoviq: Serbët nuk mendojnë se Ivanoviqin e vranë Shqiptarët

Rada Trajkoviq, ish-deputete në Kuvendin e Kosovës ka folur lidhur me vrasjen e politikanit serb në Kosovë, Oliver Ivanoviqit të martën në veri të Mitrovicës. Emisioni “Jeta në Kosovë”, ka transmetuar një deklaratë të Trajkoviqit që ajo e dha për një emision në televizion serb “Happy TV”, pas vdekjes së Ivanoviqit. Në këtë emision, Trajkoviq […]

Rrëfehet 29-vjeçarja: Burri më çmendte dikur në seks, por sot…

Një grua 29-vjeçare ka rrëfyer për “The Sun” historinë e saj me të dashurin, me të cilin është në lidhje qe dy vjet. Ajo ka thënë se në fillim kishin jetë të mrekullueshme seksuale, por tani bëjnë seks vetëm një herë në dy apo tre muaj, përcjell Bota sot. Më poshtë mund të lexoni rrëfimin […]

Berisha “shpërthen” ndaj Surroit për varrimin e Ivanoviqit: Serbofil, merre nanën e shkoni bashkë!

Publicistja dhe opinionistja Kimete Berisha i ka reaguar ashpër publicistit Veton Surroi, i cili sot ka kërkuar që në varrimin e liderit të Iniciativës qytetare serbe, Oliver Ivanoviq, që u vra dje të marrin pjesë deputetë shqiptarë nga Kuvendi i Kosovës. Berisha përmes një postimi në Facebook, ka kritikuar Surroin, duke e quajtur edhe serbofil, […]

Mero Baze: Komandantët nuk i tremben Gjykatës sepse vranë serbë, por sepse vranë shqiptarë

Gazetari i njohur nga Tirana i përgjigjet Baton Haxhiut për Tribunalin Special Baton Haxhiu mbron idenë e shfuqizmit të Gjykatës Speciale, mbështetur tek fakti që komandantët shqiptarë të luftës, thuajse të gjithë, janë marrë nën hetim, ndërkohë që e konsideron krijimin e saj, si një sajesë për të fyer Kosovën. Të gjitha këto janë të […]

“Kushdo që do debat, le t’vjen nëpër oda të burrave”

Prapë, katër vajzat kanë problem me fjalët për odën e burrave dhe me mendësinë që oda e proklamon. “”Kushdo që do debat, le t’vjen nëpër oda të burrave, ku kollet burri, e bajna llaf e pina çaj rusi deri n’sabah. Në këto ndeja ‘kanunqe’ sbahet kijameti.” Ky është citim prej Ramush Haradinajt, kryeministrit të vendit, […]