Berisha “shpërthen” ndaj Surroit për varrimin e Ivanoviqit: Serbofil, merre nanën e shkoni bashkë!

Publicistja dhe opinionistja Kimete Berisha i ka reaguar ashpër publicistit Veton Surroi, i cili sot ka kërkuar që në varrimin e liderit të Iniciativës qytetare serbe, Oliver Ivanoviq, që u vra dje të marrin pjesë deputetë shqiptarë nga Kuvendi i Kosovës. Berisha përmes një postimi në Facebook, ka kritikuar Surroin, duke e quajtur edhe serbofil, […]

“Pse vrasësit e Ivanoviçit po i quani “kriminel dhe banda” e nuk po guxoni të i quani terroristët serb”

Kryetari i Partisë “Fjala” Gëzim Kelmendi konsideron se vrasja e sotme në veri të Mitrovicës e politikanit serb Oliver Ivanoviç i cili ishte dënuar me “dënim qesharak” për krimet ndaj shqiptarëve gjatë luftës së fundit në Kosovë ka zgjuar reagime të mëdha të papara deri më tani në nivelin vendor dhe ndërkombëtar.U alarmua Prishtina, Beogradi […]

“M’falni, ama seriozisht nuk e di kush e ka vra Oliverin”

Statusi i plotë i Berat Buzhalës në profilin e tij në facebook: M’falni, ama seriozisht nuk e di kush e ka vra Oliverin. Thjeshte e di qe kjo nuk eshte mire per Kosoven. Perndryshe, javeve te fundit disponim per me destabilizu Kosoven ka pase edhe ne Prishtine, qaq sa ka pase edhe ne Beograd. Njana […]

VITI I GJERGJ KASTRIOTIT-SKËNDERBEUT – NGA NDUE UKAJ

Ndue Ukaj Nesër është 550-të vjetori i vdekjes së Kryezotit tonë, Gjergj Kastriotit-Skënderbeut. Është ditët e shënuar kombëtare. Gjergji, para 550 vitesh, iku për botën e përjetshme dhe na la një vepër të pasur dhe shumëdimensionale. Që atëherë, ai mbetet gurrë e pashtershme frymëzimi kundër demoralizimit dhe ligështimit kombëtar. Një gurrë e pashtershme frymëzimi për […]

Shqipëria, vendi më pak fetar në Ballkan

Nga: Marcus Tanner Një anketim i ri, i cili bazohet në tre sondazhet të WIN/Gallup International, publikuar në median Telegraph të Britanisë së Madhe tregon se ballkanasit janë më fetarë se homologët e tyre në Europën Perëndimore. Anketimi, i cili ka analizuar tre sondazhe të marra gjatë disa viteve dhe i ka kthyer ato në […]

Shkumbin Mehmeti: Vendimet e Gjykatës Supreme po ndikohen direkt nga bandat e Ramush Haradinajt! Ramushi liroi vrasësin e Sebehate Tolajt

Unë, Shkumbin Mehmeti, njoftoj publikun se në vitin 2012, përmes policisë së Kosovës i kam dërguar materiale, deklarata dhe videoinçizime, kryeprokurorit të shtetit Ismet Kabashit, për hetimin e vrasjeve të pasluftës, me theks të vecantë për rrafshin e Dukagjinit. Mirëpo po përmes policisë Ismet Kabashi më ka kthyer përgjigje se nuk guxon t’i hetojë këto […]

Paralajmëron miliarderi, Bitcoin do të ketë një fund të keq

Investitori legjendar Warren Buffet ka paralajmëruar se përdoruesit e Bitcoin përballen me një katastrofë – duke thënë se kriptomonedhat do të falimentojnë. Bitcoin u rrit për 1,900% vitin e kaluar, para se të binte prapë. Por rregullatorët, bankierët dhe tregtarët me përvojë paralajmërojnë se kjo monedhë virtuale është një “flluskë helmuese” e cila do t’i […]

Mikro-tradhtia’ në rritje: Jeni duke e tradhtuar partnerin, pa e kuptuar as vet

‘Mikro-tradhtia’ në rritje: Jeni duke e tradhtuar partnerin, pa e kuptuar as vet 23:21 | 11 Janar 2018A keni qenë duke e tradhtuar partnerin deri tash dhe nuk e keni ditur as ju vet? Ju mund të jeni mikro-tradhtare! Kjo është fjalë e re, ndërsa psikologia australiane, Melanie Schilling, ka shpjeguar se çfarë nënkupton ky […]

Shpirti i Skenderbeut duhet të jetoj edhe sot në zemrat e Preshevarëve

Shpirti i Skënderbeut duhet të jetoj edhe sot në zemrat  e Preshevarëve, që të kemi sekretin e lumturisë që është liria dhe vetë sekreti i lirisë është vetë guximi, të kemi  mendjen e Branko Merxhanit për Neoshqiptarizmin dhe me ndjenjën e humanizmit të Nënë Terezës. Edhe pse zgjedhjet Lokale në Preshevë po ofrohen dhe  nuk […]

Shokuese! I merr gruan vëllait për një natë, por ajo që ndodh më pas e shkatërron!

Kam bërë seks me gruan e vëllait derisa ai ishte në punë dhe tani ata kanë një vajzë, që duket krejtësisht si unë. Unë jam 25 vjet dhe beqar. Kam pasur natë vetëm për seks por asnjë lidhje serioze. Vëllai im është 37 vjet dhe punon në një kompani që bëhet nafta, ndërsa gruaja e […]