Samanta ka gati këngën me Ermalin, zbulon edhe një nga dukjet e saj (Foto)

Ndër bashkëpunimet e reja që pritet të publikohen së shpejti është kënga në mes Ermal Fejzullahut dhe Samanta Karavellës. Dyshja janë bërë bashkë sigurisht për të realizuar një këngë fantastike. Të dy njihen për vokale shumë të mira dhe këngë mjaft të suksesshme, transmeton Indeksonline. Së fundi Samanta ka publikuar edhe një fotografi sigurisht nga […]

Kështu dukeshin Gili dhe Iliri ndër vite

Këngëtarja Fevzije Konushevci e njohur në publik me emrin artistik ‘’Gili’’, është shumë e dashur për publikun. Qysh nga fillimi i karrierës së saj e deri më tani përkundër viteteve që kanë kaluar, ajo vazhdon t’i rezistojë kohës. Së fundmi, iu paraqesim disa fotografi nga fillimi i karrierës së Gilit e cila është e shoqëruar […]

Rozana Radi shprehet e shqetësuar dhe merr vendimin drastik: Ju lutem më kuptoni

Rozana Radi është prej vitesh një nga këngëtaret më të dashura për publikun, këngët e saj janë vlerësuar me çmime ndërsa prej më shumë se një viti ajo është bërë edhe moderatore në emisionin “Boom”. Ndonëse publiku ka gjithnjë interes mbi të rejat nga jeta e saj profesionale ose private, Rozana sot me anë të […]

Ermal Meta: Dua të bëj një koncert me këngë shqip në Shqipëri

Dueti i shqiptarit Ermal Meta me Fabrizio Moro është shpallur Fitues i këtij edicioni të festivalit të Sanremo. Kënga e tyre ”Non mi avete fatto niente” (Nuk më keni bërë asgjë) triumfoi pas votave të jurisë profesioniste dhe atyre të publikut. Kënga është një himn kushtuar jetës kundër akteve terroriste. Në një rrëfim të bërë […]

Adelina vetëm sa ka dalur nga frizerka, por vëmendja është tek fustani i saj i çuditshëm…

Adelina Ismaili kohë më parë ishte ndër këngëtaret më aktive të skenës sonë, shkruan ORAinfo. Qe disa vite ajo nuk është aktive me projekte muzikore, por vazhdon të mbetët në zemrat e publikut si ‘Diva’e skenës. Jo me muzikë, por në aktrim, Adelina ka vendosur të kthehet më e relaksuar se kurrë, duke marrur kështu […]

Çfarë ka ndodhur!? Sahidja në zi…

Motrat Mustafa janë ndër këngëtaret më të dashura për publikun e muzikës popullore, shkruan ORAinfo. Dy motrat më të njohura për publikun janë Sadetja dhe Sahidja, të cilat gjithmonë jemi mësuar t’i shohim shumë elegante. Ato janë shumë aktive në rrjetet sociale, ku bëjnë postime nga më të ndryshmet. E sot ajo ka publikuar një […]

Adelina Tahiri po bëhet nënë e një djali, shikoni rrobat e shtrenjta që ia ka blerë

Pas martesës së saj pak javë më parë, menjëherë më pas nisën aludimet se Adelina Tahiri ishte shtatzënë. Këngëtarja nga Kosova nuk ka pranuar të prenoncohet për median megjithëse burime pranë çiftit e kanë konfirmuar këtë lajm të gëzueshëm. Së fundmi vëllai i saj i ka dhënë fund spekulimeve duke zbuluar gjithçka. Edmond Tahiri nëpërmjet […]

Elvana Gjata e përkrah Ledri Vulën në këtë mënyrë

Pas publikimit të projektit të ri muzikor, Ledri Vula ka marrë komente pozitive dhe është përkrahur nga fansat e kolegët. https://www.youtube.com/watch?v=JUXASrKTYt8https://www.youtube.com/watch?v=JUXASrKTYt8Kënga ‘I vogël’ ka prekur shumë njerëz të cilët e kanë gjetur veten tek teksti i saj, shkruan lajmi.net Ishte edhe këngëtarja e suksesshme Elvana Gjata ajo e cila një pjesë të tekstit e ka […]