“Mirupafshim nënë, po shkoj në Shqipëri!”

Në një artikull prej 6 faqesh, italiania “L’Espresso” i ka kushtuar një hapësirë të gjerë Shqipërisë, ku sjell për lexuesit e saj disa histori suksesi të dhjetëra italianëve që kanë zgjedhur të studiojnë, punojnë dhe jetojnë në vendin tonë, por ndalet në mënyrë të veçantë edhe te transformimi që po pëson kryeqyteti. Në artikullin me […]

NORVEGJIA HAP DYERT, OFRON 4,500 EURO NË MUAJ PËR TË PUNUAR NË KËTO PROFESIONE

Një nga vendet me nivelin më të lartë të jetesës, dhe që është gjithmonë në krye të listës për lumturinë, Norvegjia ka ofruar një mundësi të madhe për ata që duan të emigrojnë. Atje momentalisht po kërkohet për fuqi punëtore dhe shteti ofron një pagë të mirë në disa prej fushave mjaft të rëndësishme. Paga varion […]

LAJMI I FUNDIT: Erdogan arreston studenten kosovare vetëm pse komunikoi me njerëz të Gulenit

Gjatë ditës së sotme është arrestuar një studente kosovare në Stamboll.Gazeta Blic nga burime brenda Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës ka marrë vesh se është ndaluar studentja Z.B.“Është ndaluar një student kosovare në Stamboll. Dyshohet se në telefonin e saj i janë gjetur mesazhe, ku ajo ka komunikuar me njerëz që mund të […]

Ja pse duhet të fusni lekë poshtë tapetit me patjetër natën e Vitit të Ri

Festat janë koha ideale për të reflektuar. Çfarë kemi bërë mirë dhe çfarë mund të përpiqemi të bëjmë më mirë? Për të na ndihmuar më shumë për të arritur qëllimet tona ju rekomandojmë të lexoni traditat që shumë kultura të ndryshme i ndjekin. 1.Mbajini paratë poshtë tapetit Nëse dëshironi të keni më shumë para vitin […]

Nuk keni parë gjë akoma: Arta Marku po bën namin në Prokurori

Kryeprokurorja e përkohshme Arta Marku i është rikthyer lëvizjeve brenda Prokurorisë së Përgjithshme, pasi largoi drejtuesen e sektorit të dekriminalizimit dhe më pas disa drejtues të prokurorive në rrethe. Sot është larguar edhe zëdhënësi i Prokurorisë së Përgjithshme, Albi Serjani, i cili ka punuar në këtë pozicion gjatë gjithë mandatit të Adriatik Llallës.Sakaq burimet thanë […]

“Dua ta ketë atë mikun 30 cm”, zonja nga Tirana cmend rrjetin me kërkesat e saj për ‘dashnor’ (Video)

Videoja e një zonje nga Tirana, e cila kërkon një person për të kaluar natën apo për të shfryrë epshet e saj seksuale, është duke u bërë hit në internet. Imazhet dhe fjalët e zonjës, e cila thotë se quhet Alda, po qarkullojnë me shpejtësi në të gjitha faqet në mediat sociale. E veçanta e […]

Do befasoheni se gruaja e kujt është njëra nga gratë që janë vrarë në Zvicër

Njëra prej grave që u gjet e vrarë në një banesë në Hausen AG të Zvicrës, raportohet të jetë bashkëshortja e 54-vjeçarit nga Kosova, që u arrestua si i dyshuar për krimin që ndodhi në kantonin e Aargaut. Dy gratë u gjetën të vrara mëngjesin e të hënës, derisa policia kantonale e arrestoi kosovarin në […]

Kur gazetari anglez tha se shqiptari është hajdut dhe që ndërron lehtë fe, Fishta iu përgjigj: Për një grua ju ndërruat besimin e një perandorie!

Gjatë një interviste për gazetat britanike në vitin-1934, një gazetar anglez i drejton të madhit Gjergj Fishta këtë pyetje ironike dhe fyese njëkohësisht: “Kam dëgjuar se shqiptarët tuaj janë shumë hajdutë”! “Ashtu na ka dalë nami, more zotëri. Por, në Londër unë kam parë që të grabitet një bankë pikërisht ditën për diell, por asnjëri […]

Gjuriq ofendon protestuesit në Gjakovë

Drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq ka reaguar lidhur me protestën që bënë qytetarët e Gjakovës për të kundërshtuar ardhjen e pelegrinëve serbë të cilët parashihej të arrinin të shtunën në kishë. Megjithatë, këta të fundit anuluan vizitën, e protesta përfundoi pa ndonjë problem. Gjuriq sot ka deklaruar […]

Gazetarja e njohur që Rama e zhduku nga ekrani rikthehet bujshëm në ekran

Mesa duket shumë shpejt moderatoren e njohur Sonila Meço do t’a shohim në media. Madje kjo lëvizje në ditët e para të 2018 është paralajmëruar nga vetë Meço me anë të një postimi në Facebook. Sonila ndodhet në Londër ku edhe ka zhvilluar një takim-darkë me Francesco Becchettin, pronarin e Agon Channel. “Në Londër për […]