Jakaj: Fitoren ndaj boksierit serb ia dedikoj të gjithë shqiptarëve

Boksieri profesionist, Bernardin Jakaj më 17 shkurt në Vjenë ka zhvilluar ndeshjen më interesante të karrierës. Jakaj u ballafaqua me boksierin serb, Stefan Paunoviç, me ç’rast edhe e fitoi duelin. Në një prononcim për ‘GazetaBlic’, Jakaj u shpreh mjaft i lumtur për fitoren e tij ndaj boksierit serb, pikërisht në ditën e 10 vjetorit të […]

Një femër e suksesshme në krye të Prishtinës, komandon me të tjerët

Klubi i volejbollit të femrave Prishtina është shembull për klubet të tjera se si duhet kryesia të jetë me 60 për qind femra e 40 meshkuj. Kryetare e klubit është Halime Fetahu, ish volejbolliste e mirënjohur, shkruan Gazeta Sheshi. “Kryetare e klubit është zgjedhur Halime Fetahu, nënkryetare Arijeta Hyseni, drejtor Mehdi Mehmeti, sekretar Fejzullah Ademi; […]

Ozil arrin marrëveshje me klubin e madh evropian

Mesut Ozil ka pranuar të nënshkruajë kontratë të re me klubin nga Emirates Stadium. Mesut Ozil do të mbetet në Arsenal, edhe pas përfundimit të këtij sezoni. E përditshmja gjermane “Bild” raporton se mesfushori ka pranuar të nënshkruajë kontratë të re me klubin nga Emirates Stadium. Ozil ka hyrë në muajt e fundit të kontratës […]

Pique: Messi është çelësi, ne thjesht duhet t’ia ofrojmë një skuadër konkurrente për të fituar tituj

Barcelona thjesht kërkon t’ia ofrojë Lionel Messit një ekip përkrahës konkurrent në kërkim të titujve, sipas bashkëlojtarit të tij, Gerard Piques. Pique, i cili e nënshkroi një kontratë të re me Barçën deri më 2022 dje gjatë ditës, i ka thurur plot lavde përfaqësuesit argjentinas, transmeton Express. Messi i ka fituar 29 trofe në 14 […]

Ylli’ i PSG-së divorcohet nga kjo ‘seksbombë’ që ju lë pa frymë!

Tashmë është bërë e udhës që çdo lajm i rëndësishëm për personazhet e njohura të sportit të jepet nëpërmjet rrjeteve sociale. Kështu ka ndodhur edhe me zyrtarizimin e divorcit të sulmuesit të Stoke City-t (ish-lojtar i PSG dhe Realit), Jese Rodriguez, me modelen Aurah Ruiz, me të cilën ishte lidhur që kur luante me Realin […]

Portieri i Alaves thyen rekord kundër Barcelona

Portieri i Barcelonës, Fernando Pacheco ka thyer një rekord këtë sezon në La Liga, shkruan indeksonline. 25 vjeçari ka bërë 10 pritje në ndeshjen e mbrëmshme, më shumë se çdo portier në La Liga këtë sezon. Ai është vlerësuar me notën 7.7 edhe pse pranoi dy gola në humbjen 2-1 të Alavesit kundër Barcës. /IndeksOnline/ […]

Jo vetëm loja e Messit ju lë pa fjalë, shikojeni shtëpinë marramendëse të yllit të Barcelonës

Një video e publikuar në internet tregon se shtëpia e Leo Messit brenda dhe jashtë është thjeshtë spektakolare. Pesë herë më i miri i botës, Lionel Messi, u largua nga Argjentina në moshën 13 vjeçare si një fëmijë i varfër, por sot, ai gëzon një pasuri të madhe falë magjisë me topin, që po vazhdon […]

S’ka seks nëse humbë, nëse fiton e shpërblen deri në mëngjes! – (Foto)

Nuk është aq e zakonshme që të dashurat apo bashkëshortet e futbollistëve të dalin në publik dhe të flasin për shprehitë seksuale me partnerët e tyre, por gjithashtu, Izabel Goulart nuk është një vajzë e thjeshtë, transmeton Zeri.info. E përzgjedhura e Kevin Trapp, portierit të ekipit francez të futbollit Paris Sen Jermain, e ka tronditur […]

Real Madrid i gatshëm të shpenzojë, ka gati 300 milionë euro

Real Madridi ka xhepat plotë me të holla për t’u përballur me një revolucion në tregun e ardhshëm të transferimeve.Klubi Madrilen ka rreth 300 milionë euro të gatshme për të përforcuar ekipin që të ribotojnë sukseset e vitit 2017. Edhe pse kjo nuk duket në këtë pikë të vitit 2018, viti i kaluar ishte viti […]