“Reali i Madridit dhe Milani kanë marrë miliona euro nga Shqipëria, transferta e çuditshme nga Panamaja”

Gazetari Artan Hoxha është shprehur në emisionin “Opinion” se në Shqipëri pak kohë më parë ka qenë duke u hetuar një transfertë parash e bërë nga Panamaja, në një vlerë prej 2 milionë euro. Por, por sipas Hoxhës, kjo transfertë e dyshimtë nuk ka mundur të hetohej, sepse për shkak të ndërhyrjes së fuqive madhore, […]

E përditshmja spanjolle: Largimi i Cristiano Ronaldos varet nga Neymari

Cristiano Ronaldo do të lejohet të largohet nga Real Madridi vetëm nëse gjiganti spanjoll e blen superyllin brazilian, Neymarin, sipas të përditshmes spanjolle “AS”. Gazeta spanjolle raporton se Ronaldo dëshiron t’i bashkohet Manchester Unitedit, por “Los Blancos” do ta lejojnë atë të ikën vetëm nëse transferohet Neymari verën e ardhshme, transmeton Express. Madje, Ronaldo mund […]

Xhamia nis faljen, Mark Clattenburg ndërpret ndeshjen

Mark Clattenburg ndaloi ndeshjen në Arabinë Saudite për tre minuta për të respektuar faljen. Një episod i veçantë ka ndodhur në ndeshjen Al-Feiha – Al-Fateh, e vlefshme për Kupën e Mbretit në Arabinë Saudite, shkruan Gazeta Express. Në minutën e katërt të pjesës së parë të shtesës, kur ndeshja ishte 1-1, nga një xhami pranë […]

Messi zbulon dhe tregon dy transferimet bomb që do bëjë Barcelona në verë

Lionel Messi ka mësuar se Barcelona dëshiron të nënshkruajë Antoine Griezmann dhe Arthur Melo në verë. Kjo është sipas Diario Gol. Barca kanë treguar tashmë fuqinë e tyre financiare duke blerë Ousmane Dembele dhe Philippe Coutinho në muajt e funditm përcjell Transferimet.net Dhe Messi pret një tjetër merkato të zënë transferimi në fund të sezonit, […]

ZYRTARE: Zidane publikon listën e të lojtarëve për takimin ndaj Leganes

Trajneri i Real Madridit Zinedine Zidane ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e sotme kundër Leganes në Copa del Rey. Aty nuk janë përfshirë yjet si Ronaldo, Kroos, Marcelo dhe Bale. Ja lista e plotë: Portierë: Navas, Casilla and Moha. Mbrojtës Carvajal, Sergio Ramos, Varane, Nacho, Theo, Achraf and Tejero. Mesfushorë: Modric, […]

Nis vendosja e ulëseve në Stadiumin e Prishtinës

Disa punëtorë janë angazhuar edhe të martën në vendosjen e ulëseve në pjesën lindore të stadiumit të qytetit të Prishtinës. Vendosja e ulëseve bardhekaltër, ngjyra që karakterizohet klubi Prishtina, ka nisur të hënën. Rinovimi i stadiumit, i nisur në korrik të vitit të kaluar, është futur në fazën finale sipas MKRS-së, që është financuesja kryesore […]

Aziz Salihu: Kadri, ami paret!

Aziz Salihu, fitues i medaljes së bronztë olimpike, në vitin 1984 në Los Anxhelos, njëherësh është kryetar i klubit të boksit Prishtina, kërkon paratë e premtuara, sipas tij nga kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli dhe ministri i sportit! Salihu tha se, ka vendosur me 3 mars të mbajë turneun ndërkombëtar “Faleminderit Amerikë dhe […]

FIFA e bën Gjilanin me dy stadiume ndihmëse

Gjilani do të bëhet me dy stadiume ndihmëse. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, me financim të shtëpisë  më të madhe të futbollit në botë, FIFA, do t’i ndërtoj dy stadiume ndihmëse në Gjilan. Lajmin e ka bërë të ditur kreu i Gjilanit, Lutfi Haziri, në mbledhjen e sotme të Bordit të Drejtorëve. “Tashmë veç është […]

Shikoni se me çfarë dhurata e presin në shtëpi Lorik Canën gruaja dhe vajza e tij

Ai nuk është shumë aktiv në rrjetet sociale, por që kohëve të fundit ka filluar të jetë më i afërt me fansat e tij. Fjala është për  ish-kapiteni i Kombëtares Shqiptare Lorik Canën, shkruan arbresh.info Së fundmi ai ka postuar ca fotografi ku tregon se si e pritën në shtëpi pas kthimit nga Shba-ja. ‘Mirëseerdhe […]

Kështu dukej fytyra e Ronaldos pas lëndimit me La Corunan

Cristiano Ronaldo realizoi dy gola në fitoren 7:1 të Real Madridit ndaj Deportivo La Corunas në ‘Santiago Bernabeu’, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 20-të. Tek goli i dytë, i shënuar me kokë, portugezi mori një goditje nga mbrojtësi i skuadrës mysafire, për të pësuar një lëndim afër syrit. Në fotografitë e publikuara nga […]