Zyrtarët e Qeverisë, s’paguajnë për biletat e ndeshjes Shqipëri – Serbi

Përderisa disa njerëz shprehin vullnetin ta ndërrojnë edhe veturën e tyre me një biletë stadium të ndeshjes Shqipëri – Serbi, zyrtarët qeveritarë këtë gjë e arrijnë falas. Zyrtarët qeveritarë do t’a shikojnë ndeshjen Shqipëri – Serbi, pa paguar fare për bileta, transmeton Zeri. Të pranishëm në këtë ndeshje pritet të jenë kryeministri i Shqipërisë, Edi […]

Futbolli Amerikan: Eliza Dushku me Patriotët

Aktorja shqiptare Eliza Dushku ka qenë një ndër mijëra tifozët që ka ndjekur nga afër finalen e futbollit amerikan. Eliza ka qenë e shoqëruar nga vëllai i saj në këtë ndeshje, ndërsa aktorja është tifoze e flakët e ekipit Patriots. Në fotografitë e postuara në faqen e saj në Instagram ajo ka prezantuar edhe qenin […]

Super Bowl 2015: New England Patriots take on Seattle Seahawks in Arizona

Nationalpost.com The seven-layer dips have been made and the balls have all been inflated (we hope): the Super Bowl is underway. The defending champion Seattle Seahawks are taking on the New England Patriots and looking to win back-to-back titles for just the ninth time in NFL history. “It’s tough to win it once. That’s the […]

Dy ekipe shqiptare të Torontos, kampionë në divizionet e veta

Klubi i Futbollit Kosova e themeluar në vitet e fundit të shekullit t ë shekullit të kaluar për të gjithë dashamirët e kësaj loje në Ontario, ka arritur që këtë sezon të fitojë vendin e parë në Ligën e qytetit të Torontos. Një lajm tjetër, të cilin e transmeton TV Pasqyra Shqiptare në Toronto, vjen edhe për Klubin e Futbollit […]

Kosova to compete in Olympics at Rio 2016 after IOC recognition

A Kosova team will compete at the 2016 Olympic Games in Rio after the nation gained full membership of the International Olympic Committee. It was confirmed as the 205th national Olympic committee at the IOC session in Monte Carlo on Tuesday. Kosova declared independence in 2008 from Serbia, which does not recognise it as a […]

Mediat sportive ndërkombëtare i bëjnë jehonë lojës së Shqipërisë

Barazimi 1-1 ndaj skuadrës së Dëshampit ka bërë jehonë në shtypin ndërkombëtar dhe për të hequr dyshimet e skeptikëve   Paraqitja ndaj Francës ka shërbyer për të rritur imazhin e kombëtares kuqezi në nivel ndërkombëtar. Barazimi 1-1 ndaj skuadrës së Dëshamp ka bërë jehonë në shtypin ndërkombëtar dhe për të hequr dyshimet e skeptikëve se […]

Daniel Godelli, kampion i botës në peshëngritje

Gazeta Shqiptare, Tiranë Me titullin “Kampion i Botës” për të rritur, peshëngritësi Daniel Godelli i ka kaluar të gjitha lartësitë e arritura deri tani nga sporti shqiptar. Suksesi i tij i jashtëzakonshëm e ka kthyer atë tani në heroin e vërtetë të sportit tonë, aq sa ende pa mbërritur nga Kazakistani ku u kurorëzua me […]

Formacioni i Francës kundër Shqipërisë

Zëri, Prishtinë Selektori i Francës, Didier Deschamps ka zbuluar formacionin me të cilin skuadra e tij do të fillojë ndeshjen miqësore kundër Shqipërisë, të premten. Selektori i Francës, Didier Deschamps duket se i ka zgjidhur të gjitha enigmat sesi do të luajë në ndeshjen me Shqipërinë, duke bërë të ditur formacionin që do të aktivizojë […]