Messi bllokon transferimin e Griezmannit, e dëshiron Dybalan

Lionel Messi po e bllokon transferimin e Antoine Griezmannit te Barcelona duke sugjeruar Paulo Dybalan, sipas “Don Balon”. Messi raportohet se ka thënë që Griezmann nuk i ofron katalonasve kualitetin e nevojshëm në garën për të fituar Ligën e Kampionëve. 30-vjeçari e sheh bashkëkombësin e tij argjentinas të Juventusit, që po ashtu thuhet se është […]

Ronaldo bën shaka me një fëmijë: “Messi është i keq”

“Messi është i keq”, kështu i thotë Ronaldo në formë shakaje një fëmijës para gjithë lojtarëve të Realit në tunel para ndeshjes me Deportivon. Cristiano Ronaldo vazhdon të “ngacmohet” për Lionel Messin. Tani këtë e ka bërë një fëmijë para ndeshjes me Deportivon, ku Real Madridi fitoi 7:1. Në tunel, dëgjohet një fëmijë duke folur […]

Medalje e artë dhe e argjendtë për xhudistet, flamuri kosovar valon në shtetin që nuk e ka njohur Kosovën

Që Kosova përfaqësohet më së miri përmes sportistëve në arenën ndërkombëtare, tashmë është dëshmuar disa herë. Kështu ndodhi edhe sonte, kur dy xhudistet kosovare Distria Krasniqi e Nora Gjakova u stolisën me medalje të artë dhe të argjendtë në garat që po zhvillohen në Tunis të Tunizisë, shkruan Gazeta Metro. Në këtë turne, Nora Gjakova […]

Distria Krasniqi fiton ndaj Stangarit, lufton për medaljen e artë njësoj si Nora Gjakova

Distria Krasniqi e mposhti Anja Stangarin nga Sllovenia në gjysmëfinale në kategorinë deri 52 kilogramë. Edhe Nora Gjakova e ka siguruar të argjendtën dhe më vonë do të luftojë për të artën në turneun e parë për këtë vit në xhudo. Krasniqi në finale do të përballet me xhudisten nga Brazili, Jessica Pereira.

Seksi tresh më ka bërë të bie nga pesha, ai më kërkonte… (Foto) +18

Modelja 26-vjeçare, Veronika Vale, ish e dashura e kampionit të Formua 1, Ljuis Hamilton, ka folur për mediat britanike, edhe për arsyet e rënies së saj nga pesha. Për “The Sun”, modelja rrëfehet se Hamilton ishte i dashuruar marrëzisht me seksin tresh. Veronika shprehet se sjella e pilotit të Formula 1 u bë e bezdisshme, […]

S’ka më “BBC”, kjo është treshja e re e Realit

Në Madrid dihen emrat që do të udhëheqin trinomin e radhës te mbretërit. Sipas sportives madrilene Marca, Real Madridi tashmë e ka gati listën e lojtarëve që dëshiron t’i transferojë. Në Madrid dihen emrat që do të udhëheqin trinomin e radhës te mbretërit. Rindërtimi i skuadrës do të nisë nga krahët, ku tashmë kanë nisur […]

Zyrtare: Nënshkruan Pique, klauzola 500 milionë euro (Foto)

Gerard Pique ka nënshkruar kontratë të re me Barcelonën. Ylli i Kombëtares së Spanjës, ka vazhduar me ekipin katalunas deri në vitin 2022. Lajmin e ka konfirmuar skuadra e Barcelonës përmes rrjeteve socialePas këtij firmosjes së re, kush e dëshiron Piquen duhet paguar plotë 500 milionë euro. Pique iu bashkua Barcelonës më 2008 nga Manchester […]

Zidane dëshiron të largohet nga Real Madrid

Trajneri francez, Zinedine Zidane po mendohet të largohet nga Real Madrid në fund të këtij sezoni Pavarësisht se për dy vite ka fituar tetë tituj, pesë për një sezon, rekord në histori të klubit, e ardhmja e Zinedine Zidane nuk është e qartë në Real Madrid. Francezi është i mërzitur me arsyetimet e vazhdueshme rreth […]