E BUJSHME/ Real Madrid jep “OK”: Ronaldo është i lirë të largohet!

“Kush dëshiron Cristiano Ronaldo-n në skuadër të ngrejë dorën!” Është e përditshmja portugeze “Record” që shkruan se “ylli” i Real Madrid, 5 herë fitues i “Topit të Artë” ka dalë në tregun e futbollistëve. Presidenti i Reall Madrid, Florentino Perez i ka dhënë rrugë të lirë agjentit të lojtarit, Jorge Mendes të marrë në shqyrtim […]

Juventus përgatit ofertë për yllin e Arsenalit

Juventusi është duke e përgatitur një ofertë për mbrojtësin e djathtë të Arsenalit, Hector Bellerin, raporton Calciomercato. Gjiganti italian, që është në kërkim edhe të portierit spanjoll Pau Lopez nga Espanyoli, beson se bashkëkombësi i Bellerinit mund të jetë vendimtar për ta bindur atë të kalojë në Itali, transmeton Express. Lopez dhe Bellerin e ndajnë […]

PSG ofertë Ronaldos, me një kusht…

Paris Saint-Germain do të bëjë ofertë të majme për Cristiano Ronaldos, por vetëm nëse Real Madridi ia plotëson një kusht. Kushti është që presidenti i Real Madridit, Florentino Perez, ta sigurojë klubin francez se do të heqë dorë nga ndjekja e Neymarit, raporton Don Balon, përcjell Express. Ndërkohë, Ronaldo ua ka bërë të qartë drejtuesve […]

Super Skandal: Majlinda Kelmendi hedh bombën, më kanë urdheruar të më mposhtë një serbe që qeveritarët të…

Kampionia e xhudos Majlinda Kelmendi e cila tashmë është një ndër më të njohurat në botë ka hedhur ditën e sotme dritë mbi një skandal tejet te madh. Ajo në profilin e saj facebook ka treguar se si është urdheruar që gjatë një ndeshje që është parashikuar kundra një kundershtareje Serbe ajo të sakrifikoje veten […]

Gjyqtari që goditi lojtarin e Nantes, dikur u kap keq me Ibran

Gjyqtari që goditi lojtarin e Nantes, pak vite më parë u kap edhe me Zlatan Ibrahimovicin. Tony Chapron ishte gjyqtari kryesor në fitores e Paris Saint Germainit me rezutlat 3-1 ndaj Lorientit, ku për klubin nga Parisi tre gola i kishte shënuar Ibra. Por, në takimin e marsit të 2015 gjyqtari nuk e kishte lejuar suedezin fillimisht të marrë topin e het-trikut në shtëpi. Kjo […]

Nga murator në yll futbolli, Ribery tregon fëmijërinë e vështirë dhe shenjën në fytyrë

  Franck Ribery, lojtari i Bayern Munich, flet për fëmijërinë e tij të ashpër dhe aksidentin me makinë, që shënoji fytyrën e tij me një mbresë, e cila ka përcaktuar edhe karakterin e tij. Futbollisti, i cili ishte vetëm 2 vjeç kur pësoi gërvishtjen e thellë në fytyrë, foli për pasojat që ajo i kishte […]

Berat Ahmeti ka nënshkruar me Feronikelin

Ish-futbollisti i FC Prishtinës, Berat Ahmeti, i është bashkuar skuadrës së Feronikelit. Konfirmimin e ka bërë vet klubi nga Drenasi përmes një njoftimi në rrjetet sociale. “Vrullit të ardhjeve të reja në KF Feronikeli, i është shtuar edhe emri i futbollistit të njohur, Berat Ahmeti, i cili është transferuar për të përforcuar dhe kompaktësuar edhe […]

Spektakël në ‘Anfield Road’, Liverpooli ia shkakton humbjen e parë Manchester Cityt

Me një performancë të jashtëzakonshme, Liverpooli i ka shkaktuar humbjen e parë Manchester Cityt këtë edicion në Premierligë. Skuadra e Jurgen Klopp, ka bërë që të mos vërehet aspak mungesa e Philippe Coutinhos të transferuar në Barcelonë, për ta mposhtur 4:3 në ‘Anfield Road’ Manchester Cityn, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 23-të. Chamberlain […]

​Messi-Barcelonës: Transferojeni këtë lojtar

Leo Messi ka këshilluar Barcelonën që të transferojnë mbrojtësin e djathtë të Real Sociedad, Alvaro Odriozola Ylli i Barcelonës, Leo Messi e dëshiron edhe një mbrojtës të djathtë në skuadër, ani pse në skuadër tashmë janë tre të tillë. Sipas Don Balon, argjentinasi ka kërkuar që në Camp Nou të vijë spanjolli, Alvaro Odriozola. Barcelona […]