Zidane: Jam lodhur duke dëgjuar se Real Madridi është i dobët

Zinedine Zidane i ka kritikuar mediat dhe ata që shpërndajnë lajme negative për Real Madridin, duke thënë se e bëjnë një gjë të tillë sepse kështu shesin më shumë. Reali është 16 pikë prapa liderit Barcelonës në këtë sezon të La Ligës, me një ndeshje më pak të zhvilluar, dhe dha një performancë tjetër zhgënjyese […]

Igli Tare tregon blerjen e qefit, tregon edhe transferin që ndjenë keqardhje

Igli Tare është padyshim Drejtori Sportiv më i vlerësuar në Itali, falë punës së shkëlqyer që ai ka bërë për të sjellë te Lacio futbollistë që mund të rishiten në treg me çmime stratosferike. Dhe ndërsa jemi pikërisht në kohën e merkatos, për ish-sulmuesin e kombëtares shqiptare është mëse i merituar edhe rinovimi i kontratës, […]

Julian Draxler përfundon tek gjiganti anglez

Skuadra nga Emirates Stadium është duke analizuar situatën e gjermanit në Parc des Princes, për të parë mundësinë e blerjes së tij Arsenal është duke shikuar mundësinë e transferimit të Julian Draxler nga Paris Saint-Germain. Asi 24 vjeçar ka qenë titullar në vetëm shtatë ndeshje këtë edicion të Ligue 1, si pasojë e transferimit të […]

Enrique bëhet trajner i top klubit anglez ?

Luis Enrique ka hyrë në mesin e kandidatëve për pasardhës të mundshëm të Antonio Contes në Luis Enrique mund të rikthehet si trajner në Premierligë. Ish trajneri i Barcelonës ka hyrë në mesin e kandidatëve për pasardhës të mundshëm të Antonio Contes në bankinën e Chelseas. Mediat angleze raportojnë se pas deklaratës nga Conte se […]

Po luftoja me vdekjen, por Messi më shokoi me përgjigjen e tij

Eric Abidal i ka rikthyer edhe një herë ato momente kur e gjithë bota lutej për të. Francezi i shpëtoi dy herë kancerit dhe në të dyja rastet ishte pjesë e Barcelonës. Por edhe psemomentalisht është i ashqetësuar nga ajo sëmundje francezi ka rikthyer edhe një herë në qendër të vëmendjes atë periudhë. “Është një […]

Mbrojtësi i Romës, puthje “të zjarrta” me të dashurën

Rick Karsdorp është drejt rikuperimit të plotë pas dëmtimit të rëndë që pësoi disa muaj më parë. Mbrojtësi i Romës, përveç ushtrimeve të domosdoshme për rikuperim, nuk humb kohë për të kaluar edhe momente të këndshme me të dashurën e tij. “Corriere dello Sport” ka sjellë një “kolazh” me foto të çiftit, teksa shkëmbejnë puthje […]

Vazhdon “lufta e ftoftë” ndërmjet Neymar dhe Cavanit

Me javë të tëra distancë nga përplasja e famshme për goditjen e një penalltie, “lufta e ftohtë” në repartin sulmues të PSG-së ndërmjet Edinson Cavanit dhe Neymar është rikthyer sërish në fokus Braziliani Neymar dhe uruguaiani Edinson Cavani janë në kufijtë e urrejtjes me njëri-tjetrin, por deri më tani, kjo ka ndikuar pak në lojën […]

Brenda shtëpisë 6.5 milionë dollarëshe të Ronaldos, e mbushur me fotot e tij

Cristiano Ronaldo është një nga futbollistët më të pasur në botë, për shkak të përfitimeve të mëdha që i ka edhe nga bizneset Shtëpia ka jeton Cristiano Roandlo kushton 6.5 milionë euro dhe është një nga më të bukurat në Madrid të Spanjës. Ajo që bie shumë në sy janë fotografitë e tij të shumta […]

Real Madridi ka përgatitur “bombën” për janar

Kepa Arrizabalaga thuajse është lojtari më i ri te Real Madridi. Portieri është ende duke luajtur te Athletic Club, por është vetëm çështje ditësh konfirmimi i transferimit të tij nga Los Balancos, transmeton portali arbresh.info. Megjithatë, portieri nuk është transferimi i vetëm që presidenti Florentino Perez ka duar pasi kampioni i Spanjës tashmë ka siguruar […]