Ronaldo befason me skuadrën e re, rikthehet në Premierligë

Cristiano Ronaldo po preferon një kalim të Chelsea, nëse largohet nga Real Madrid. Pesë herë fituesi i Topit të Artë, vazhdon të jetë i lidhur me një largim nga ‘Santiago Bernabeu’, dhe ‘Blues’ kanë shprehur interesim për të. Lajmi bëhet i ditur nga media spanjolle ‘Don Balon’, përcjell lajmi.net. Kujtojmë se Cristiano Ronaldo në të […]

14 transferimet më të mëdha të janarit

Tashmë disa skuadra kanë shpenzuar qindra miliona euro në transferime gjatë afatit kalimtar të janarit Afati kalimtar dimëror është hapur me 1 janar dhe shumë skuadra kanë shpenzuar miliona euro në transferime. Barcelona dhe Liverpool janë dy skuadrat që kanë shpenzuar më shumë deri me tani. Katalonasit shpenzuan 160 milionë euro në transferimin e Philippe […]

Neymar mposhtë Messin, bëhet futbollisti më i vlefshëm në botë

Neymar është futbollisti më i vlefshëm në botë. Këto janë rezultatet që ka nxjerrë Observatori i Futbollit, që ka renditur Neymarin si futbollistin më të vlefshëm në botë, duke lënë pas tij Lionel Messin. Në renditjen top pesë, është interesante se nuk bën pjesë Cristiano Ronaldo, që renditet vetëm në vendin e 49. Me Harry […]

Lojtari i njohur sulmohet me armë në mes të Berlinit

Një sulm i papritur i ka ndodhur futbollistit të njohur, Deniz Naki i cili aktualisht luan te Amed S.K., në ligën e dytë turke. Atentati ndaj 28-vjeçarit ka ndodhur mbrëmjen e djeshme gjatë kohës që futbollisti ishte duke udhëtuar me automjetin e tij në rrugët e kryeqytetit të Gjermanisë. Mësohet se 28-vjeçari mund të jetë […]

Babai i Canës dhe Xhakës marrin Vëllaznimin? Ky është lajmi i fundit

Gjërat janë vështirësuar pasi fillimisht është larguar trajneri Ismet Munishi dhe së fundmi kapiteni i skuadrës Albutrint Morina. Presidenti i klubit Shkëlzen Gashi ka thënë të dielën, se telashet financiar me prapambetjen e rrogave për futbollistët kanë ardhur për shkak të pamundësisë që si donator i vetëm t’i realizojë. “Janë shpenzime tejet të mëdha që […]

“Dramë” në ndeshjen Celta Vigo – Real Madrid, tre gola për pesë minuta (Video)

Janë shënuar tre gola të shpejtë në ndeshjen Celta Vigo – Real Madrid. Celta Vigo ka kaluar fillimisht në epërsi në ndeshjen kundër Real Madrid, ndërsa madrilenët u kundërpërgigjen shpejtë. Golin e epërsisë e shënoi Daniel Wass në minutën e 33-të, ndërsa barazoi Bale tre minuta më vonëbarazoi për të rikthyer epërsinë në minutën e […]

Coutinho mbërrinë në Camp Nou

Philippe Coutinho ka mbërritur në ‘Camp Nou’. Ylli brazilian është prezantuar në ‘Camp Nou’, si lojtar i Barcelonës. Barcelona ka thyer rekordin e klubit në transferime duke paguar 160 milionë euro për Coutinhon. Videon e mbërritjes së Coutinhos në ‘Camp Nou’ mund ta shikoni në videon e mëposhtme./Lajmi.net/     FC Barcelona ✔@FCBarcelona_cat  @Phil_Coutinho  Camp […]