Januzaj: Futbolli nuk është i lehtë ashtu siç mendojnë të tjerët

Adnan Januzaj ka dhënë një intervistë për të përditshmen katalonase, Mundo Deportivo, ku ka folur jetën e tij në Real Sociedad dhe përshtatjen e tij në La Liga Ylli i Real Sociedadit, Adnan Januzaj ka thënë se të gjithë mendojnë se futbolli është i lehtë, por në fakt nuk është ashtu. Ai thotë se arsye […]

Ky është goli i Muriqit, i shënuar në Kupën e Turqisë (Video)

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës realizoi një gol në fitoren 2-1 të Genclebirligi përballë Karsspor duke udhëhequr skuadrën e tij drejt kualifikimit në raundin e 1/8-ave të kësaj gare. Muriqi i cili kishte shënuar përballë këtij kundërshtari edhe në ndeshjen e parë që u fitua po me shifrat 2-1 nga Genclebirligi, realizoi golin e dytë […]

Largimi i Donnarummas, “godet” Gattuso

Gennaro Gattuso ka folur rreth spekulimeve të fundit për largimin e Gigio Donnarummas. Ai tha që Gigio nuk ka shprehur dëshirë për largim, përcjellë “Lajmi.net”. “Unë flas çdo ditë me Donnarumman dhe nuk më ka thënë kurrë se këto janë ndeshjet e tij të fundit me ne, përkundrazi më është dukur i qetë dhe i […]

Kololli shkakton skandal në Zicër me deklaratat e tij për homoseksualët

Benjamin Kololli ka qenë në qendër të vëmendjes ditën e djeshme pas dy golave që shënoi në fitoren e Lausanne 2:1 ndaj Luganos. Por, më shumë se për golat, ai ka qenë në qendër të vëmendjes për deklaratat e tij për futbollistë homoseksualë/ Kololli thotë se nuk do të mund të kapërdinte që të kishte […]

Kundërshtarë të “tmerrshëm” për Unitedin në short

  United do të takohet me një prej Real Madrid, Bayern Munchen, Juventus, Sevilla, Shakhtar ose Porto. Manchester United e pret me shpresë shortin e Ligës së Kampionëve. Mirëpo, ai mund të jetë i tmerrshëm, pasi që ekipi i Jose Mourinhos mund të “peshkojë” disa ekipe të mëdha, përcjellë “Lajmi.net”. United do të takohet me […]

10 transferimet më të mëdha që mund të ndodhin në janar

  Skuadrat e mëdha evropiane kanë filluar të mendojnë për afatin kalimtar të janarit, ku pritet të shesin dhe blejnë lojtarë Ashtu sikurse edhe gjatë verës së kaluar edhe gjatë janarit skuadrat angleze pritet të jenë më aktivet në transferime dhe shitje. Daily Mail ka përzgjedhur 10 lojtarë, ku beson se mund të jenë transferimet […]

FOTO/ Mjekja e Spartakut të Moskës ‘çmend’ lojtarët para ndeshjes me Liverpool, u ndalon seksin

Sot, në 20:45 Spartaku i Moskës ka një detyrë shumë të vështirë, në synimin për t’u kualifikuar në fazën e tjetër të Champions League. Duhet të fitojë patjetër kundër Liverpoolit në “Anfield Road”. “Arma” sekrete për të arritur këtë është një bukuroshe brune që zbaton regjim strikt para ndeshjes së Champions League… Victoria Gameeva, është […]