Me linja perfekte…por Sara Hoxha me ‘kokën në frigorifer’!

Trashëgimtaria e Top Channel Sara Hoxha ka publikuar në rrjete sociale një foto mjaft interesante. Në të shkruhet në anglisht: “Kam shpenzuar shumë kohë duke mbajtur hapur derën e frigoriferit duke kërkuar për përgjigje,”-ka shkruar Sara në rrjete sociale. Vetëm pak kohë më parë ajo ka sjellë në jetë djalin e saj London Noor./Gazeta Express/ […]

Dua Lipa zbulon këmbët në këtë vend mysliman (Foto)

Dua Lipa është këngëtarja e njohur shqiptare e cila ka thyer kufi dhe tashmë po qëndron në “top” këngëtaret më të kërkuara. Së fundi, ajo ka shkuar për koncertin e radhës, në Emiratet e Bashkuara Arabe, konkretisht në Abu Dhabi. Këtë e ka bërë të ditur vet ajo përmes një fotografie të publikuar në llogarinë […]

E keni parë me veshje elegante por ja si duket Ariana kur është me tuta

Ariana Fejzullahu, bashkëshortja e këngëtarit Ermal Fejzullahu është shumë aktive në rrjetet sociale. Ajo në llogarinë e saj në Instagram shpesh publikon fotografi përmes të cilave tregon sa shumë stil ka dhe sa e bukur është, shkruan lajmi.net Por, sonte, trajneri i saj i fitnesit Dani Thaqi ka hedhur një fotografi në FacebookStory ku shihet […]

Historiania e njohur: Kosovës duhet t’i ndryshohet emri, këtë emër ia la Rusia

Historiania shqiptare Elena Kocaqi ka propozuar që Kosovës t’i ndërrohet emri dhe t’i bëhet Dardani. Kocaqi, propozimin e saj e ka justifikuar duke dëshmuar se emri “Kosovë” është sllav. Kosovës, sipas saj i ishte vendosur ky emër nga osmanët me insistimin e rusëve, në emër të pansllavizmit, Ajo ka dhënë edhe një regjistër të emrit […]

VAZHDON DEBATI – RAMUSH HARADINAJ KA NJË POROSI PËR EDI RAMËN

Nga Stantergu, shefi i ekzekutivit kosovar, Ramush Haradinaj, ka kërkuar nga kryeministri shqiptar Edi Rama që të merret më shumë në zhvillimin e Shqipërisë sesa të dalë me ide tjera apo të mësojë Kosovën se si duhet ecur përpara. “Po të ishte Shqipëria sot në BE, do të ishte shumë mirë, sepse ata do të […]

PRESIDENCA NUK KOMENTON REFUZIMIN E DEKORATAVE

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi për nder të 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ka dekoruar një numër të madh personalitetesh nga fusha të ndryshme. Mirëpo jo të gjithë pranuan këto dekorata. Në mesin e qindra të dekoruarve deri tani kanë refuzuar 10 personalitete këtë dekoratë. Ku në mesin e këtyre refuzuesve ka edhe bashkëluftëtar […]

Flamuri i Kosovës valon edhe në Doha të Katarit /FOTO

Piloti kosovar, Veton Breznica e ka bërë një gjest atdhedashurie nga Doha e Katarit. “Në pamundësi me festu 10 vjetorin në Prishtinë, e ngrita flamurin në anije në Doha! Urime #Kosovë!🇽🇰 #Kosova10 #10vjetshtet”, ka shkruar Breznica në Facebook. Kosova feston sot 10 vjetorin e shpalljes së pavarësisë. /Lajmi.net/

Disa nga dediket dedikime speciale të artistëve shqiptar për pavarësinë e Kosovës (Foto)

Në 10 vjetorin e pavarësisë së Kosovës urimet kanë qenë të shumta jo vetëm nga politikanë, por edhe nga artistët. Një ndër to është këngëtarja shqiptare Rita Ora , e cila është edhe e ftuara speciale në koncertin e organizuar në kuadër të pavarësisë. Rita ka publikuar një foto në rrjetin social Instagram duke zbritur […]

U keqpërdor buxheti im”: Eneda do të takojë urgjentisht Gentin

Pjesëmarrja e Eneda Tarifës në Eurovision u shoqërua gjatë me komente dhe shkrime në rrjete sociale. Këngëtarja përfaqësoi Shqipërinë me këngën ”Fairytale”, me të cilën nuk ia doli të kalojë në finale. Përpos gjithçkaje sot e kësaj dite Eneda e vlerëson si një nga eksperiencat më të bukura, megjithëse sipas saj nuk u bë mjaftueshëm. […]